Тенсел – що це за матеріал і які його властивості?

Тенсел – що це за матеріал і які його властивості?

Тенсел – що це за матеріал? Це зареєстрований бренд ліоцельного волокна, відомого своєю міцністю, еластичністю та екологічністю. Це чудовий матеріал для сучасного чоловіка, який цінує якість і стиль.

Що таке тенсель і чому він вартий вашої уваги? 

Ви останнім часом багато чули про тканину під назвою Tencel? Що це за матеріал? Поспішаємо пояснити! Tencel — це торгова назва ліоцелу, типу целюлозного волокна, отриманого з евкаліптового дерева, хоча також можна використовувати інші джерела целюлози, такі як бамбук або соснове дерево.

Цей матеріал не тільки екологічний (eco-friendly), а й міцний, але дуже м’який. Це може нагадувати вам віскозу, оскільки це тканини-сестри. Тенсел - це матеріал зі штучних волокон - не плутати з синтетикою. Це означає, що він виготовлений шляхом лабораторної обробки матеріалів, які зустрічаються в природі.

Як виготовляється тенсел? 

Процес виробництва тенселу, також відомого як ліоцел, є одним із найбільш екологічних у текстильній промисловості. 

Для початку потрібен евкаліпт, сосна або інші породи дерев, з яких можна отримати целюлозу. Ці дерева часто вирощують на стійких плантаціях.

Після зрізання дерева деревина переробляється для отримання целюлози, яка є ключовим інгредієнтом тенселу. Для цього деревину подрібнюють і піддають різним хімічним процесам для отримання чистої целюлози.

Потім целюлозу розчиняють в органічному розчиннику під назвою N-метилморфолін-N-оксид (NMMO). Цей процес відбувається в закритих реакторах і дозволяє створити однорідний розчин.

Потім розчин целюлози пропускають через сопло з дрібними отворами для створення тонких струмків. Ці потоки послідовно занурюють у коагуляційну ванну, де вони твердіють з утворенням волокон.

Після того, як волокна створені, вони піддаються процесу миття та сушіння. Це дозволяє видалити будь-які хімічні залишки і підготувати матеріал до подальшої обробки.

Одним із найважливіших аспектів процесу виробництва тенселу є відновлення та повторне використання розчинника NMMO. Це робить процес набагато більш стійким і менш шкідливим для навколишнього середовища.

Потім волокна тенселу переробляються в нитки, які можна використовувати для виробництва різних типів тканин. Ці тканини можна використовувати різними способами, від одягу до постільної білизни та рушників.

Процес виробництва Tencel є унікальним через замкнутий цикл, який мінімізує споживання води та енергії та зменшує відходи. Це, безумовно, один із найбільш екологічних способів виробництва волокон і тканин.

Тенсел – властивості струмуючої тканини

Вам цікаво, чому варто носити одяг Tencel? Цей матеріал - це поєднання стилю, комфорту та екологічної відповідальності. Ось кілька причин, чому ви повинні використовувати Tencel у своєму чоловічому гардеробі.

Виняткова повітропроникність

Це ключова функція для чоловіків, які хочуть одягатися елегантно, але не хочуть потіти. Тенсел не утримує вологу, що дозволяє шкірі дихати навіть у важких умовах, таких як спекотні дні або стресові зустрічі.

Стійкий до зминання

Сорочки та брюки з тенселу менш сприйнятливі до складок порівняно з бавовняними чи лляними. Завдяки цьому ви завжди виглядаєте охайно, навіть після довгого дня. Однак будьте обережні при прасуванні, щоб не спалити тканину! Краще встановіть праску на середню температуру.

Швидкосихаюча та антибактеріальна

Це волокно природним чином поглинає вологу, тому ви захищені від неприємних запахів. Це ідеальне рішення для фізично активних чоловіків, які цінують спортивний одяг, а також для тих, кому потрібно щось для побачення або для офісу.

Розкішний вигляд і відчуття

Тенсел - це матеріал з виключно м'якою і гладкою структурою. Його вигляд і відчуття можна порівняти з шовком, додаючи нотку розкоші вашому повсякденному вбранню.

Сталий вибір

У світі, де екологія відіграє дедалі важливішу роль, вибір Tencel є кроком до більш екологічного гардеробу. Його виробляють у процесі, який є набагато менш шкідливим для навколишнього середовища, ніж процеси виробництва інших матеріалів.

Універсальність

Тенсел можна поєднувати з різними стилями та матеріалами. Ідеально поєднується як з джинсами, так і з елегантними брюками, а також з різними видами взуття, від кросівок до лоферів.

Якщо ви хочете одягатися модно, але при цьому приділяти увагу екології та комфорту, тенсел – матеріал для вас. З його допомогою ви можете створити стиль, який не тільки добре виглядає, але й змушує вас почуватися добре. Це інвестиція, яка обов’язково окупиться як для вас, так і для планети.

Чим тенсел відрізняється від інших матеріалів?

І як Tencel порівняно з іншими матеріалами?

Почнемо з порівняння з бавовною, яка використовується для виробництва сорочок, футболок , штанів і шкарпеток. Незважаючи на те, що обидві тканини пропускають повітря, Tencel набагато швидше вбирає вологу, що важливо в спекотні дні або під час фізичних навантажень. Якщо ви дбаєте про екологію, вибір Tencel також має сенс. Його виробляють у замкнутому циклі, який мінімізує споживання води та енергії, на відміну від традиційного виробництва бавовни, яке відоме своїм значним впливом на навколишнє середовище.

А як щодо льону? Справа речей льону в тому, що з часом вони стабть м’якшими і приємнішими на дотик. Проте Tencel з самого початку здається м’яким і приємним для шкіри. Якщо ви носите влітку лляні сорочки чи штани, ви прекрасно знаєте, як легко вони мнуться. Тенсел набагато стійкіший до зминання.

Віскоза, як і тенсел, є регенерованим волокном, але її виробництво менш екологічно чисте через використання шкідливих хімікатів. Крім того, тенсел набагато міцніший і довговічніший за віскозу, що робить його більш вигідною інвестицією в довгостроковій перспективі.

Останнє, але не менш важливе порівняння з поліестером - королем спортивного одягу. Поліестер незрівнянно гірше пропускає повітря, ніж Tencel. З цієї причини, коли справа доходить до фізичної активності, Tencel перемагає, забезпечуючи краще регулювання температури та зменшуючи неприємні запахи. Крім того, на відміну від поліестеру, тенсел біологічно розкладається, і його виробництво є менш шкідливим для навколишнього середовища.

Як розпізнати справжній тенсель? 

Ви хочете бути впевнені, що носите одяг із тенселу, а не з іншого типу целюлозного волокна? Перший і найважливіший крок - уважно перевірити етикетку одягу. Автентичний тенсель буде відповідним чином позначений. Якщо на етикетці є назва «ліоцелл» (інша назва Tencel), то ви також маєте справу з цим матеріалом.

Шукайте одяг із такими сертифікатами, як Oeko-Tex або FSC (Лісова Опікунська Рада), які гарантують, що продукт виготовлено екологічно безпечним і не містить шкідливих речовин.

Тенсел відомий своєю надзвичайною м'якістю та гладкістю. Якщо матеріал виглядає грубим на дотик, можливо, це не справжній тенсел.

Однією з характерних особливостей тенселу є його здатність вбирати вологу. Ви можете перевірити це за допомогою простого тесту: збризніть тканину водою і подивіться, як швидко вона висохне. Тенсел повинен вбирати вологу і висихати набагато швидше, ніж інші матеріали.

Тенсел, як правило, є дорожчим матеріалом, тому, якщо ціна продукту здається занадто хорошою, щоб бути правдою, будьте обережні. Звичайно, ціна сама по собі не є гарантією автентичності, але може бути додатковим показником.

Tencel – використання в моді та не тільки

Тенсел є ідеальним матеріалом для повсякденного одягу, такого як футболки, світшоти і навіть штани. Його повітропроникність і здатність вбирати вологу роблять його ідеальним для будь-якої пори року. Ці властивості також означають, що Tencel все частіше використовується в спортивному одязі. Тим більше, що він має антибактеріальні властивості. 

Його шовковиста структура та зовнішній вигляд також роблять його придатним для більш елегантних творінь.

Ще одне використання тенселя

Хоча тенсел менш поширений, його також можна знайти в ювелірних виробах, таких як пов’язки на голову та браслети.

Його використовують, наприклад, у виробництві постільної білизни та рушників, де високо цінують його гігроскопічність і м'якість. Його стійкість до зминання та розкішний зовнішній вигляд означають, що він також все частіше використовується в декоративних виробах.

Крім того, завдяки своїй гіпоалергенності та стійкості до бактерій тенсел також використовується в медичних виробах. Також його використовують у виробництві автомобільної оббивки та звукоізоляційних елементів.

Найцікавішим застосуванням тенселу є фільтрація повітря та води. Завдяки своїй структурі на мікроскопічному рівні Tencel можна використовувати в системах фільтрації.

Тенсел – як прати, сушити та прасувати?

Одяг з тенсел вимагає особливого догляду, якщо ви хочете, щоб він прослужив багато років. Незважаючи на те, що матеріал сам по собі дуже міцний, його варто правильно прати, прасувати і сушити.

Одяг з тенселю найкраще прати в прохолодній або теплій воді, тому рекомендується температура не вище 30°C. Використовуйте для прання делікатні миючі засоби, бажано призначені для чутливих або кольорових тканин. 

Волокна тенсел чутливі до сильних хімікатів, тому уникайте відбілювачів та інших агресивних речовин. Якщо ви хочете забруднити свій одяг, почніть з невеликої, непомітної ділянки, щоб переконатися, що миючий засіб не пошкодить тканину.

Як сушити одяг з тенсел? Уникайте сушильних машин, оскільки висока температура може їх зруйнувати. Найкраще сушити білизну в положенні, на сушарці або на рушнику. Ви також можете повісити їх на вішалку, але не виставляйте їх прямо на сонце, щоб вони не втратили свій колір.

Під час прасування встановіть праску на середню температуру. Також можна використовувати пароварку, щоб трохи розгладити складки. Використовуйте вологу ганчірку між тканиною та праскою, щоб уникнути пошкодження.

Тенсель - що це? Це матеріал, який повинен бути у вашому гардеробі. Він дуже приємний до шкіри, має відмінні дихаючі властивості, не накопичує бактерії. Він не тільки функціональний, але і красивий - шовковистий. Тенсел набуває популярності завдяки своєму процесу виробництва.

Опубліковано: 07.12.2023

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ