Види та особливості вибору підйомників для інвалідів

Види та особливості вибору підйомників для інвалідів

В кожному місті проживають люди, які на певний час або назавжди втратили здатність пересуватися самостійно. Кожен з них має право жити повноцінним життям. У тому числі безперешкодно потрапляти до власної будівлі, магазину, аптеки, установи, транспортного засобу.

Підйомник для інвалідів – конструкція, здатна допомогти як самому хворому, так і людям, які за ним доглядають. Основна його задача полягає в переміщенні знерухомлених пацієнтів. Виробники пристосувань для інвалідів дбають про те, щоб люди з порушенням роботи опорно-рухового апарату могли комфортно, а головне безпечно долати всілякі перешкоди. Наприклад, сходи.

Вантажопідйомна техніка є гарною альтернативою пандусам. До того ж, вона дозволяє хворому самостійно дістати розташовані високо на шафі речі.

підйомник з ліжка для інвалідів

Реабілітаційне обладнання — особливості вибору

Вибрати підйомник для пересування інвалідів не складно. Достатньо врахувати такі характеристики:

Вантажопідйомність

Зазвичай цей показник розрахований на 250 кілограмів і вище. Адже виріб повинен витримати не тільки вагу хворого, який не здатний самостійно рухатись, але й інвалідного крісла.

Через наявність акумулятора, крісла-каталки з електричним приводом важать досить багато. Тому, якщо ви є власником електроколяски, віддайте перевагу медтехніці з вантажопідйомністю до 350 кг.

Маневреність

Одна з важливих характеристик медтехніки. На маневреність впливає ширина, довжина основи та колісний діаметр.

Платформа

Підйомники для інвалідів повинні бути безпечними, з рифленою антиковзною поверхнею. У разі покупки ненадійного виробу, підйом знерухомленої людини може призвести до фатальних наслідків.

Корисні додаткові можливості виробів

Виробники підйомників для інвалідів оснащують свою продукцію антиковзною поверхнею, поручнями, тросами, захисними огорожами.

Які моделі включає асортиментна лінійка

На сьогодні для хворої людини можна підібрати такі види пристосувань для підйому.

Гідравлічні

Завдяки пристосуванням люди з обмеженими фізичними можливостями можуть безпроблемно переміщатися вдома і в громадських місцях. Для цього їм не потрібна стороння допомога. Серед особливих характеристик гідравлічних підйомників для інвалідів називають компактні розміри, просту експлуатацію, стійкість до несприятливих умов погоди. Вироби здатні піднімати вантажі вагою до 225 кг.

Електричні

Завдяки моделям знерухомлені хворі можуть швидко подолати перепади висоти, сходові прольоти. Вони дозволяють пацієнту переміщуватись самостійно або за допомогою сторонньої особи.

Мобільні сходоходи

Спеціальна конструкція виробв дозволяє колесам переступати через сходинки. Такі пристосування не потребують установки, легко транспортуються у потрібне місце. Виготовлена з металу конструкція доволі міцна. Серед мінусів користувачі називають те, що самостійно керувати сходоходами пацієнти не можуть.

Ліфти для людей, які втратили мобільність

Найбюджетніший варіант ліфта для людей з інвалідністю, які користуються візками, є підйомна платформа. ЇЇ головна особливість полягає у відсутності платформи. Цю та інші, більш складні і дорогі конструкції можна зустріти в приватних і багатоквартирних будівлях великих бізнес і торгових центрах, приватних клініках.

Підвіси

Люльку потрібно вибирати, враховуючи ступінь мобільності хворого та бажаних опцій, які повинно мати обладнання для реабілітації. Підвіси бувають U-подібними, гігієнічними та у вигляді гамаків.

Опубліковано: 23.09.2023

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ