12 поширених питань про УЗД для вагітних

12 поширених питань про УЗД для вагітних

УЗД вагітних вважається обов'язковою діагностичною процедурою під час кожної вагітності. Він дозволяє лікарю контролювати розвиток плода і будову його тіла. Ультразвукове дослідження є безпечним і неінвазивним, а також дає багато важливої ​​інформації про дитину та її самопочуття. Коли робити перше УЗД при вагітності? Скільки разів потрібно проходити УЗД при вагітності? УЗД при вагітності - вагінальне або абдомінальне?

1. Що таке УЗД при вагітності?

Згідно з рекомендаціями гінекологічного товариства, ультразвукове дослідження під час вагітності слід проводити не менше трьох разів протягом вагітності. Під час УЗД під час вагітності оцінюють: термін вагітності, а також будову плода, тому дане обстеження необхідно проводити через спеціально відведені проміжки часу.
11-14 тиждень вагітності,
18-23 тиждень вагітності,
28-32 тиждень вагітності.
Даний тест абсолютно безпечний, тому є основою візуалізаційної діагностики, що дозволяє контролювати перебіг і розвиток вагітності на кожному етапі. Вагітних у місті Лева щиро запрошуємо на узд вагітних львів.

2. УЗД вагітних - що воно включає?

Що таке ультразвукове дослідження під час вагітності? Ультразвукове дослідження під час вагітності використовує ультразвукові хвилі - звуки дуже високої частоти, нечутні людині. Ультразвуки, які посилає ультразвукова головка, відбиваються від досліджуваних тканин, наприклад, від внутрішніх органів плода.

Далі хвилі повертаються до датчика, яким лікар проводить по животу вагітної. Система дозволяє обробляти отриману інформацію в чорно-біле зображення, видиме на екрані монітора.

Чи потрібен повний сечовий міхур для УЗД при вагітності? На це обстеження слід приходити з невипорожненим сечовим міхуром, оскільки це полегшує обстеження та дозволяє точніше оцінити стан дитини.

3. З якою метою проводять ультразвукове дослідження під час вагітності?

Вимірювання за допомогою УЗД дозволяють приблизно оцінити термін вагітності, вагу і розміри плода. Завдяки УЗД плода лікар може діагностувати аномалії будови і розвитку малюка, оцінити кількість навколоплідних вод, будову матки, розташування плаценти і багато інших важливих параметрів.

Це дає йому можливість виявити можливі ускладнення та загрози, а отже, вжити терапевтичних заходів, якщо такі є. Але слід пам'ятати, що ультразвукове дослідження під час вагітності не може виявити всіх недоліків і небезпек.

4. Перше ультразвукове обстеження вагітності - коли проводити?

Перше ультразвукове дослідження під час вагітності можна проводити на 5-10-му тижні вагітності, тому що за допомогою цього методу плодовий мішок можна побачити лише після 5 тижнів після останньої менструації. УЗД до 10 тижня може підтвердити вагітність.

Коли можна побачити дитину на УЗД? Це зображення видно з 5-6 тижня вагітності.

Перше обов'язкове УЗД під час вагітності необхідно зробити в період з 11 по 14 тиждня вагітності. Це надзвичайно важливо як для майбутньої матері, так і для лікаря, який веде вагітність.

5. Як часто роблять УЗД вагітних?

Як часто можна робити УЗД при вагітності? Завдяки повній безпеці обстеження для матері та дитини, його безболісності та неінвазивності, ультразвукове дослідження під час вагітності можна проводити щотижня.

Як часто потрібно УЗД під час вагітності? Кожна вагітна жінка зобов'язана пройти 3 ультразвукові дослідження протягом вагітності.

6. Чи безпечно УЗД під час вагітності для матері та дитини?

Ультразвукове дослідження під час вагітності абсолютно безпечно для матері та її дитини і не викликає побічних ефектів.

7. Чи потрібне УЗД при вагітності?

Ультразвукове дослідження вагітних вважається обов'язковою діагностичною процедурою під час кожної вагітності. Завдяки цьому лікуючий лікар може спостерігати за розвитком плоду і будовою тіла малюка.

8. Чим відрізняються трансабдомінальне та трансвагінальне УЗД?

Вагітним жінкам ультразвукове дослідження проводиться двома способами:

  • вагінально;
  • через черевну стінку.

Ці методи відрізняються не тільки тим, що під час них можна чітко візуалізувати, але і тим, на якому терміні вагітності вони проводяться і як вагітній до них слід підготуватися. Відчуття, пов'язані з кожним із цих методів, також відрізняються.

Перше УЗД при вагітності вагінальне? На початку вагітності проводиться трансвагінальне (інтравагінальне) ультразвукове дослідження. Він дозволяє відповісти на основні питання, в тому числі підтвердити вагітність.

Трансвагінальне УЗД при вагітності - до якого тижня? Передбачається, що трансвагінальне УЗД проводиться до кінця першого триместру вагітності, але в деяких випадках воно може проводитися і на більш пізніх термінах вагітності.

УЗД - позаматкова вагітність? Трансвагінальне УЗД дозволяє пацієнтці підтвердити або виключити такий тип вагітності.

Для проведення трансвагінального УЗД використовується спеціальна головка довгастої форми. Для мінімізації неприємних відчуттів на його верх накладається одноразовий чохол і додатково наноситься смазка.

Варто відзначити, що трансвагінальне УЗД не представляє ніякої загрози для перебігу вагітності і не несе ризику проколу міхура.

З якого тижня потрібно робити УЗД через стінку черевної порожнини? УЗД черевної порожнини при вагітності зазвичай проводять на пізніх термінах вагітності, зазвичай з другого триместру - приблизно на 12-му тижні вагітності. Як зазначалося раніше, це дослідження повиненно проходити не менше трьох разів протягом свого часу.

Пацієнти часто віддають перевагу абдомінальному методу УЗД, оскільки він дозволяє уникнути необхідності введення датчика всередину тіла. Перед обстеженням на шкіру живота наноситься спеціальний гель, і лікар поступово рухає головою над тілом пацієнта.

До недоліків методу можна віднести якість одержуваних знімків – трансвагінальне УЗД набагато точніше і дає кращі результати.

9. Чи боляче УЗД під час вагітності?

Як трансвагінальне, так і абдомінальне УЗД безболісні. Однак, залежно від переносимості, деякі пацієнти можуть відчувати легкий дискомфорт.

10. Чи можна за допомогою ультразвукового дослідження виявити вроджені вади у дитини?

Основою для оцінки стану дитини є УЗД, хоча 3D-технологія, безумовно, буде більш точною в цьому плані, оскільки дозволяє краще оцінити деякі параметри та особливості плоду. Це дозволяє своєчасно виявити різні аномалії і провести лікування в утробі матері або відразу після народження.

Щоб ці тести були надійними, їх повинен виконувати гінеколог, який спеціалізується на ультразвуковому обстеженні плода та має відповідну підготовку в цій галузі. Його навички, безперечно, важливіші за саме обладнання.

Корисність цього типу візуалізації є дуже важливою для діагностики синдрому Дауна та багатьох інших генетичних і хромосомних аномалій. Тривимірне зображення дає можливість виявити дефекти, що охоплюють невелику площу, наприклад, заяча губа та піднебіння, незначна розщелина хребта.

Краще видно деформації кистей, стоп і додаткових пальців. 3D- і 4D-дослідження дозволяють спостерігати за такими особливостями, як низько посаджені вуха або аномальні риси обличчя. Вони дають більш точне зображення кісток носа, що важливо при діагностиці синдрому Дауна.

Це також дозволяє перевірити, чи є аномалія, видима під час звичайного ультразвукового дослідження, просто великою щілиною між лівою та правою носовими кістками чи відсутністю однієї з них. Це може свідчити про синдром Дауна та є показанням до амніоцентезу.

Крім того, оцінка потиличної прозорості, виконана між 12-м і 14-м тижнем вагітності, буде більш точною в 3D, ніж у двовимірному зображенні.

11. Чи можна дізнатися стать дитини на УЗД?

Досвідчений лікар при правильному положенні дитини може визначити його стать під час УЗД з 12 тижні вагітності. Зазвичай, проте, стать підтверджується між 18-м і 22-м тижнем вагітності, під час т.зв. УЗД середнього терміну.

12. Чи можна за результатом УЗД визначити термін пологів?

УЗД під час вагітності може допомогти вашому лікарю розрахувати передбачувану дату пологів. Під час обстеження вимірюється довжина тім'я та горба (CRL) - відстань від верхівки голови до найнижчої точки таза дитини. Однак розрахувати термін пологів за цим параметром можна тільки до 10 тижня вагітності.

Опубліковано: 24.01.2024

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ