Міль у шафі - як з нею боротись?

Міль у шафі - як з нею боротись?

Міль - це крихітні метелики, які ведуть нічний спосіб життя. Вони є шкідниками і, залежно від виду, харчуються продуктами харчування або тканинами. Вони відповідальні за спустошення вашого гардеробу, знищивши, серед іншого: одяг, постільну білизну та ковдру.

Платтяна моль менше харчової - її розмах крил приблизно 11 мм. Крила жовтуватого кольору, а личинки зазвичай білі або сірі з коричневою головою. Шкідників дуже важко знищити через їх життєвий цикл. 

Доросла моль живе близько місяця. Важливо, що в цей час вона тільки розмножується, але не споживає їжу. Самка відкладає від кількох десятків до 200 яєць, розташовуючи їх біля матеріалів, які можуть бути їжею для гусениць. Вони вилуплюються лише через кілька днів. Личинкова стадія платтяної молі триває від одного місяця до двох років. Їм потрібно 8-10 днів влітку і 3-4 тижні взимку, щоб залялькуватися в дорослих особин.

Висновки? Розробляючи засіб від молі в шафі, ви повинні знати, як позбутися всіх її слідів. Недостатньо викинути тканини, на яких були відкладені яйця. Усіх дорослих особин, а також гусениць і личинок необхідно знищити.

Звідки моль береться в шафі?

Може здатися, що шкідники з'являються в місцях, схильних до забруднення. Проте виявляється, що білизняна міль не має нічого спільного з чистотою і поселяється навіть у ретельно прибраних будинках. Звідки моль береться в шафі? Комахи заносяться на одязі або меблі. Вони також можуть потрапити у ваш будинок через вікно, двері, сходи або вентиляційну шахту. Про їхню присутність часто сигналізують дірки на одязі.

Личинки платтяної молі харчуються натуральними волокнами тваринного походження. Тому вони завдадуть шкоди таким матеріалам, як вовна, шовк і хутро. Їх також може зацікавити повсть, мохер і навіть шерсть тварин. Вони також будуть їсти штучні матеріали, які містять натуральні волокна.

Бруд також може привабити міль. Одяг, забруднений їжею, соком або потом, потрібно негайно почистити, інакше він стане розсадником шкідників.

Способи позбавлення від молі в шафі

Що робити, якщо у шафі завелася міль? Вашим першим кроком має бути перегляд усіх текстильних виробів, які є у вашому домі. Якщо ви виявите в них видимі отвори, їх слід утилізувати. Це стосується не тільки одягу, а й аксесуарів, таких як головні убори, рукавички та шарфи.

Способи позбавлення від молі в шафі включають ретельне прибирання, домашні методи і професійну хімію. Найкраще діяти комплексно - тільки тоді ви досягнете очікуваного ефекту і виженете шкідників. Також важливо не допустити їх повернення. Як це зробити? Перегляньте пропозиції нижче.

Прибирання та провітрювання гардеробу

Перший крок, щоб запобігти проникненню молі у вашу шафу, це очистити та провітрити свій одяг і меблі, в яких ви його зберігаєте. А точніше:

 • Сильно пошкоджений одяг викиньте, а той, який хочете залишити, виперіть і висушіть, складіть у поліетиленовий пакет і покладіть на кілька днів у морозилку (міль не любить дуже низьких і високих температур), потім виперіть і попрасуйте знову.
 • Провітрюйте весь домашній текстиль (особливо той, який не можна прати) на вулиці.
 • Ретельно очистіть шафи, де ви зберігаєте свій одяг - використовуйте теплу воду, оцет і м'який миючий засіб.
 • Після миття шаф провітріть їх хоча б кілька годин.
 • Якщо меблі не покриті лаком, прогрійте їх гарячим феном (це позбавить від яєць молі).
 • Пилососіть і прибирайте весь будинок, пам'ятаючи про всі темні місця і кути, де люблять збиратися комахи.
 • Після прибирання замініть мішок пилососа та викиньте всі ганчірки (вони можуть містити яйця шкідників).

Платтяна моль може ховатися в м'яких меблях або килимах - при чищенні зверніть на них особливу увагу. Тільки після ретельного очищення можна використовувати відповідні препарати та домашні засоби від молі в шафі.

Домашні способи знищення молі в шафі

Раніше, коли доступ до професійної хімії був дуже важким, білизняну моль видаляли за допомогою натуральних засобів. Які речовини відлякують моль в шафі? Шкідники не люблять запах:

 • нафталін - його недоліком є ​​неприємний запах, який важко усунути,
 • цитрусові (наприклад, лимон або апельсин) - можна збризнути гардероб цитрусовою олією або розвісити пакети з натертою фруктовою цедрою,
 • лаванда – ефективно відлякує моль і залишає гарний аромат (засушені гілочки помістіть в гардероб або приготуйте ароматичні мішечки),
 • свіжі газети - розкладені газети в гардеробі допоможуть відлякати моль,
 • мило (сіре і запашне) – нарізати невеликими кубиками і покласти в шафи для одягу,
 • деякі прянощі - моль уникає аромату лаврового листа, запашного перцю, гвоздики, м'яти і шавлії.

Використовувати перераховані вище способи можна не тільки для виведення комах, але і для їх профілактики. Особливо популярним рішенням є ароматизовані сумки, які порадують ваш одяг прекрасним ароматом. Т

Хімічні засоби від молі для гардеробу

Незважаючи на ретельне прибирання та використання натуральних репелентів, міль все одно не хоче покидати ваш гардероб? Спробуйте використовувати хімічні засоби для видалення дорослих особин і личинок. Найпопулярніші з них:

 • феромонні пастки – використовуються під час нашестя комах для їх залучення,
 • кулі та підвіски – принцип дії такий же, як і у сумок ручної роботи,
 • аерозолі для обприскування кімнат і гардеробів - ефективно видаляють шкідників, але можуть пошкодити і забруднити одяг,
 • димлячі біоциди - тільки знищують міль, але не позбавляють від личинок, вимагають захисту харчових продуктів, рослин і домашніх тварин,
 • плитки, просочені біоцидною речовиною - випаровуються, виділяють склади, які швидко вражають комах.

Який спосіб позбутися від молі в шафі найкращий? Все залежить від ваших потреб і інтенсивності нашестя комах. Однак не забувайте, що у випадку з хімікатами необхідно дотримуватися інструкцій виробника та захищати від них дітей і тварин.

Моль у шафі – як їй запобігти

Ви вже знаєте, звідки береться моль у шафі і як її вивести? Тоді настав час дізнатися, що ви можете зробити, щоб запобігти їх появі у вашому домі. Важливо часто провітрювати гардероб і тримати його в порядку. Ви також можете використовувати домашні засоби проти молі у своєму гардеробі, поклавши всередину ароматизовані пакетики та сушені трави. Також бажано зберігати одяг у чохлах. 

Цікаво, що моль не любить синтетичних тканин і рослинних волокон. Тому їх не зацікавить льон чи бавовна. Якщо ви не хочете, щоб улюблене плаття стало розсадником молі, вибирайте такі матеріали. 

Щоб уникнути зараження міллю, необхідно регулярно оглядати свій гардероб. Купуючи вживаний одяг, не забудьте випрати його відразу після повернення додому. Коли ви помітили найменші сліди молі, дійте якомога швидше.

Платіжна моль завдає великої шкоди, тому краще не чекати, поки вона оселиться у вашому гардеробі. Скористайтеся наведеними вище порадами і домашніми методами позбавтеся від молі в шафі. Аромати висушеної лаванди і цитрусових допоможуть відлякати непроханих гостей і зроблять гарний запах для вашого одягу. Вибираючи одяг, вибирайте якісні матеріали та передбачте захисні чохли. 

Опубліковано: 13.11.2023

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ