5 перевірочних питань для сезонного прибирання в гардеробі

5 перевірочних питань для сезонного прибирання в гардеробі

В цій статті, разом з експертами мережі модного брендового одягу Cult Boutique розбираємо гардероб, щоб вирішити що залишати для наступного сезону, а з якими речами варто давно попрощатись. Задаємо лише 5 питань.

ПРИНОСИТЬ МЕНІ РАДІСТЬ ЦЯ РІЧ?

Перше питання, яке радить поставити собі гуру японського прибирання Марі Кондо. Щоб відповісти на нього, Кондо пропонує взяти річ в руки. Якщо з цим предметом одягу пов'язані приємні спогади і він пробуджує в вас радість - збережіть річ, навіть якщо не збираєтеся носити її часто. Адже ніщо не замінить теплоту светра, пов'язаного бабусею, або подарованого матір'ю плаття. А щодо одягу, яке викликає нуль емоцій, варто замислюватися: якщо ви давно не носили цю спідницю і байдужі до неї, чи так вона вам потрібна?

ВІДПОВІДАЄ ЦЯ РІЧ МОЄМУ ОБРАЗУ ЖИТТЯ?

Відповідаючи на це питання, не буде зайвим приміряти річ, щоб неупереджено оцінити себе в ній. Чи зручно в цій спідниці бігати по справах цілий день? Чи так вам потрібен цей жакет, в якому важко навіть зітхнути? А стопка спортивних костюмів, спонтанно куплених на початку карантину? Чи відображають ці речі ваше бачення власного стилю? Якщо відповісте «ні» - час зменшити невідповідні категорії.

МЕНІ Є З ЧИМ НОСИТИ ЦЮ РІЧ?

Хочеться згадати розповідь Надії Теффі про комір: спочатку куплений аксесуар зажадав у господині нову спідницю, потім туфлі, потім нову стрижку і врешті-решт нового чоловіка. Щоб не сталося так, що річ керує вами, а не навпаки, подивіться, зі скількома вже наявними предметами гардеробу вона поєднується? Якщо таких рішень просто немає, слід обміркувати долю речі. Може, вона більше підійде вашій подрузі або сестрі?

ЧИ МОЖУ Я ПОЛАГОДИТИ АБО ПЕРЕШИТИ ЦЮ РІЧ?

У новому світі відповідального споживання, перш ніж позбутися речі, яка зберігає приємні спогади, потрібно спробувати відремонтувати її. Улюблену колись спідницю, яку ви давно не носили, можна підробити, гудзики жакета - перешити, трикотаж - заштопати. Літні сукні і топи пофарбувати в техніці тайдай, а денім залатати маленькими стібками по японському методу «Сашико». Самостійне лагодження - це ж ще й медитативна практика: призводить думки і почуття в порядок і заспокоює.

ЩО ІЗ СВОЇХ РЕЧЕЙ Я МОЖУ ПЕРЕДАТИ ДО ДОБРОДІЙНИХ ФОНДІВ?

Необачно вважати, що всі непотрібні вам речі знадобляться фондам. Речі повинні бути випраними, цілими, з гудзиками і блискавками - тобто такими, щоб їх відразу можна було надіти. Взуття - тільки те, в якому можна проходити цілий день. В благодійні організації, які допомагають бездомним, особливо затребуваний теплий верхній одяг, шарфи, шапки, рукавиці, а також рюкзаки і великі спортивні сумки. Теплі речі слід відносити на пункти допомоги саме взимку, а міжсезонні куртки і взуття - навесні і восени.

Опубліковано: 26.07.2023