На що звернути увагу, купляючи небулайзер

На що звернути увагу, купляючи небулайзер

Коли справа доходить до придбання інгалятора-небулайзера, більшість із нас не знають, на що звернути увагу, і покладаються на пораду фармацевта чи продавця. Зазвичай це викликає сумніви щодо того, чи нам порадили найкращий пристрій чи, можливо, той, від якого продавець отримує найбільшу комісію. Наведені нижче пункти вкажуть, на які особливості небулайзера варто звернути увагу, щоб вибрати той, який буде відповідати нашим потребам, і купити небулайзер для домашнього користування.

Розмір частинок, які виробляє пристрій

Розмір утворених частинок визначає місце всмоктування препарату в дихальних шляхах. Перш ніж вирішити, який прилад вибрати, слід звернути увагу на розмір частинок, які утворюються - від цього залежить ефективність терапії. Оптимальний розмір частинок для процесу розпилення становить 0,5–5 мікрометрів (мкм; колись їх називали мікронами).

> 8 мкм – поглинання у верхніх дихальних шляхах, наприклад, ніс, горло

5 - 8 мкм – поглинання в трахеї та великих бронхах

2 - 5 мкм – поглинання в бронхах і бронхіолах

0,5 - 3 мкм - поглинання в альвеолах

MMAD

MMAD – середній аеродинамічний розмір частинок. Цей параметр означає, що принаймні половина частинок, вироблених небулайзером, менше або дорівнює зазначеному значенню. Наприклад, небулайзер із MMAD = 2 мкм виробляє 50% частинок розміром менше або дорівнює 2 мікрометрам (мікронам).

Респіраторна фракція (RF)

Вдихувана фракція — це відсоток частинок, утворених небулайзером, розміром менше 5 мкм.

Рівень гучності компресора

Одним з елементів небулайзера є компресор. Це не техніка, яка працює безшумно, що може призвести до відсутності комфорту під час процедури та частого страху дітей. Рекомендується, щоб рівень шуму компресора був нижче 60 дБА. Варто вибирати пристрій з довгим повітропроводом. Відповідна довжина дозволить розташувати компресор на деякій відстані від небулайзерної дитини.

Ліки

Не кожен небулайзер підходить для всіх ліків. Деякі препарати можна використовувати лише в пневматично-поршневих інгаляторах, оскільки вони можуть бути зруйновані в ультразвукових інгаляторах (наприклад, суспензії, такі як будесонід). Купуючи небулайзер, варто враховувати, для яких цілей він нам потрібен і які препарати ми будемо використовувати. Пам'ятайте також, що дітям не можна давати ліки через ультразвуковий небулайзер, оскільки це може подразнити дихальні шляхи.

Мундштук

Клінічно доведено, що розпилення через мундштук є найефективнішим методом інгаляції. Тому по можливості користуйтеся ним, а не маскою.

Вибір маски

Якщо небулізація за допомогою мундштука неможлива, можна використовувати маску. Дуже важливим фактором, що визначає ефективність терапії, є правильне прилягання маски. При неправильному виборі зменшує кількість препарату, що потрапляє в легені, до 50%. В даний час маски доступні в різних розмірах, що полегшує пошук потрібної для себе або вашої дитини. Крім того, це маски нового покоління, оснащені спеціальними м'якими ущільнювачами. які точніше та зручніше прилягають до обличчя. Спочатку дитина може погано ставитися до маски, особливо коли вона роздратована або почувається погано. Завдяки терпінню та креативності батьків та організації розваг дитини під час небулізації вдається подолати опір і провести процедуру в спокійній обстановці.

Мундштук - пустушка

Найбільшими міфами в області аерозольної терапії є думка про те, що небулайзери з мундштуком-пустушкою рекомендовані для лікування новонароджених і маленьких дітей. Ідея створити мундштук, орієнтований на наймолодших, була дуже хорошою. Діти, які звикли до пустушки, охочіше брали в рот мундштук цієї форми, що дозволяло батькам без проблем проводити небулайзацію. На жаль, дослідження показали, що лікування неефективне. Конструкція передбачає, що більша частина туману потрапляє не в нижні дихальні шляхи дитини, а в носову порожнину та очі. Коли ми даємо дитині пустушку, ми викликаємо смоктальний ефект, через який туман, який не вийшов і мав би можливість потрапити в легені, потрапляє в шлунок. Крім відсутності терапевтичного ефекту небулайзера, у дітей спостерігаються такі побічні ефекти, як подразнення очей і шлункові симптоми. Правильно підібрана маска нового покоління набагато краще підійде немовлятам і маленьким дітям.

Повітропровід

Якщо ми купуємо небулайзер, яким буде користуватися дитина, зверніть увагу на довжину повітряної трубки. Досить довгий дозволить активним дітям мати свободу під час процедури. Крім того, це дозволить нам залишити компресор в іншій кімнаті, а не небулайзерну дитину, якщо він або вона погано реагує на звук, який видає компресор.

Компресор у формі тварини/іграшки

Незважаючи на те, що небулайзери з компресором у формі тварини часто виглядають покупцям непрофесійно, свою роль вони можуть виконувати не гірше звичайних. Їх дизайн більш зручний для дітей, тому вони частіше ними користуються. Однак не забувайте перевіряти найважливіші параметри, щоб переконатися, що компресор, схожий на тварину, не стане новою іграшкою в нашому домі, а стане в нагоді для розпилення.

Додаткове обладнання

Купуючи небулайзер, ми повинні головним чином зосередитися на виборі такого, який найкраще відповідатиме нашим потребам і забезпечуватиме ефективне розпилення. Якщо нам вдасться знайти кілька пристроїв, які однаково задовольнять нас, варто звернути увагу на елементи, що входять до комплекту. Додатковий мундштук/маска необхідний, коли пристроєм користуються кілька людей або є необхідність його заміни. При транспортуванні небулайзера знадобиться портативна сумка. Для очищення та зволоження носової порожнини ідеально підійде мікронізуючий іригатор.

Опубліковано: 15.03.2024