Натуральна косметика - що це означає?

Натуральна косметика - що це означає?

Біо, еко, натуральне... всі ці гасла кричать на нас з полиць магазинів, і споживачі стають все більш свідомими. Ми приділяємо більше уваги питанням екології та навколишнього середовища, дивимося, що потрапляє на тарілку. Ми також більш усвідомлено обираємо косметику та намагаємося обирати натуральні інгредієнти.

Цю тенденцію помітили і виробники, які намагаються слідувати потребам клієнтів. Але чи справді кожна з цих косметичних засобів еко? Як відрізнити натуральну косметику від її аптечних аналогів, у яких є лише така наклейка? Як обрати потрібні засоби серед тих, що представляє магазин натуральної косметики?

Кілька слів про те, що таке натуральна косметика

На жаль, досі чітко не регламентовано, що насправді означає термін натуральна косметика. Однак загальновизнано, що натуральна косметика - це продукти, виготовлені з натуральної сировини, що містять переважно рослинні екстракти та мінерали.

Їх також називають біокосметикою або екологічною косметикою. У їх складі ви не знайдете штучних, хімічних добавок, парабенів, SLS, силіконів і парафінів. Їх також не можна тестувати на тваринах.

Як правило, їх інгредієнти походять із сертифікованих, екологічно чистих культур і плантацій або диких рослин. При виробництві допускається використовувати інгредієнти тваринного походження, такі як ланолін, бджолиний або бджолиний віск, слиз равликів.

Натуральна косметика також означає турботу про навколишнє середовище від початку виробництва до фінального етапу. Такі продукти зазвичай упаковують у скло або перероблені матеріали, які біологічно розкладаються.

Чи варто користуватися натуральною косметикою?

Відповідь проста – звичайно. Через шкіру всмоктуються не тільки корисні речовини, а й шкідливі для організму. Ось чому ще важливіше стежити за тим, що ви наносите на своє тіло. Користуючись натуральною косметикою, ви можете бути впевнені, що вона безпечна для вашої шкіри та здоров’я. Крім того, такі засоби зазвичай не викликають роздратування і не забивають пори. Однак слід пам'ятати, що, як і аптечна косметика, вони можуть викликати алергію, оскільки можуть містити алергени, наприклад, рослинні екстракти, ефірні масла або продукти бджільництва.

Чи дійсно натуральна косметика ефективна?

При створенні рецептів натуральної косметики активні інгредієнти підбираються таким чином, щоб їх використання приносило максимальний ефект. Тут немає місця випадковим добавкам, кожен інгредієнт спеціально підібраний для користі для шкіри.

Окрім активних інгредієнтів, продукти також містять масляну та водну фази, які є основою для активних речовин. Водна фаза включає, наприклад, демінералізовані мінеральні води або гідролати. Їх завдання - сприяти проникненню активних компонентів в шкіру. Крім того, вони відповідають за заспокоєння подразнень і тонізування.

Олії холодного віджиму та різні види вершкового масла є масляною фазою. Вони є ідеальною основою для вітамінів, стеролів і ферментів. Також варто згадати жири, які повертають шкірі пружність і еластичність, сприяючи відновленню ліпідного шару шкіри, який відповідає за її належне зволоження.

Як перевірити, чи справді косметика натуральна?

Варто вибирати косметику, яка має відповідні сертифікати. Ви знайдете їх символ на етикетці продукту. Це може бути, наприклад, COSMEBIO, ECOCERT або ICEA. Крім того, натуральна косметика зазвичай має коротший термін придатності через відсутність штучних речовин, які подовжують термін дії продукту.

А як щодо косметики, яка містить приємні інгредієнти, але не є на 100% натуральною?

Існує цілий ряд косметичних засобів з цікавими рецептами і гарантують відмінний ефект догляду. Вони мають не 100% натуральний склад, а наприклад 90%. Чи означає це, що вони гірші і їх потрібно видалити? Не обов'язково!

Сьогодні багато продуктів містять активні речовини природного походження, які з’являються поряд зі звичайними інгредієнтами. Вони доповнюють один одного, тим самим гарантуючи ще кращий кінцевий результат, заснований на поєднанні сили природи з можливостями науки і техніки. Тому варто вибирати з розумом і адаптувати догляд до власних потреб.

Веганська косметика, що це?

Зазвичай натуральна косметика відразу асоціюється з веганським складом. Це може бути правдою, а може і ні. Не вся натуральна косметика відповідає вимогам до веганських продуктів, тому що іноді в їх рецептах міститься сировина тваринного походження. До них відносяться бджолиний віск, мед, молоко, шовк, кератин і слиз равликів. Так само не кожна веганська косметика є натуральною. Звичайна косметика також може бути веганської. Тому терміни «натуральний» і «веганський» не слід вважати синонімами та використовувати як взаємозамінні.

Опубліковано: 29.10.2023

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ