Як доглядати порожнину рота: 6 важливих моментів

Як доглядати порожнину рота: 6 важливих моментів

Чи замислювалися ви колись про те, наскільки правильно доглядаєте порожнину рота? Більшість людей обмежуються чищенням зубів, що докорінно неправильно. Результат такого недбалого відношення — поява карієсу, галітозу, пародонтиту та інших неприємних захворювань. У цій статті ми зібрали шість важливих правил, дотримуючись яких, ви досягнете здорової та білосніжної посмішки, немов з обкладинки глянсового журналу. 

Що робити, щоб зуби були здоровими

  1. Виберіть правильну щітку. Зверніть увагу на жорсткість щетинок. М'які моделі призначені для людей з кровоточивістю ясен або чутливою емаллю. Жорсткі варіанти - рішення для власників брекет-систем і тих, хто потребує ретельного очищення від зубного каменю (після рекомендації стоматолога). Середня жорсткість – оптимальне рішення для більшості людей без скарг. Ідеальним вибором стане електрощітка для зубів: доведено, що вона на 80% ефективніша за мануальні моделі.
  2. Виберіть правильну пасту. Це має бути засіб з фтором, спрямований на вирішення саме ваших проблем. Бувають профілактичні пасти, для боротьби з кровоточивістю ясен, з лікувальними травами, з освіжаючими гранулами (для боротьби з неприємним запахом). Вивчіть і протипоказання: наприклад, людям з чутливою емаллю не рекомендовані пасти, що відбілюють, з абразивними частинками.
  3. Придбайте зубну нитку. Вона необхідна для того, щоб доглядати важкодоступні місця, куди не проникає щітка: міжзубні проміжки, лінія ясен. Рух нитки робиться лише з осі зуба. Рекомендована частота використання — 1 раз на день на ніч, або за потреби (наприклад, якщо після обіду залишилися частки їжі між зубами).
  4. Користуйтесь ополіскувачем. Він знищує хвороботворні бактерії на внутрішній стороні щік, язику та загалом у порожнині рота, а також освіжає дихання та вимиває залишки їжі. Хорошим рішенням стане покупка іригатора, який додатково масажує ясна та може чистити імпланти, конструкції, брекет-системи за потреби.
  5. Думайте, що їсте. Не можна закушувати гарячий суп крижаним морозивом: це може призвести до появи мікротріщин на емалі та підвищення чутливості. Не варто псувати зуби спробами відкриття кришок з-під напоїв, розколювати горіхи, відкушувати скотч: так можна пошкодити не тільки емаль, а й сам зуб. Ретельно пережовуйте їжу та стежте за тим, щоб у ній не було неїстівних, міцних елементів.
  6. Дотримуйтесь правил регулярного догляду. Чистити зуби необхідно мінімум двічі на день — вранці та ввечері. Робити це можна як до, так і після їжі. Іригатор або ополіскувач також використовується 2 рази на день або після кожного прийому їжі, якщо є можливість. При чищенні рухайтеся від лінії ясен до кінця зуба. Не забувайте обробляти внутрішній бік щік і язик. Мінімальний час чищення — 2 хвилини.

 

Дотримуйтесь всього 7 простих рекомендацій, і тоді ви назавжди забудете про проблеми з ротовою порожниною.

Опубліковано: 19.11.2023

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ