Як працює криптопозика: природа процесу та функціональність

Як працює криптопозика: природа процесу та функціональність

Як і будь-який фінансовий актив, сьогодні користувачам видається та надається криптовалюта в кредит. Це рішення популярне як серед тих, хто хоче швидко отримати позику для власних чи торгових цілей, так і серед тих, хто планує отримувати пасивний дохід від володіння цифровими монетами. За своєю функціональністю процес подібний тому, як працюють традиційні фінансові інструменти. Разом з цим біржі та сайти криптовалют дають змогу обирати пропозиції зі спрощеними умовами надання та різноплановими відсотковими ставками.

Криптокредит на біржах: особливості отримання та видання

Перш за все, варто сказати про те, що інструмент дає можливість позичати або використовувати цифрові валюти для наступних цілей: торгівля, переказ, виведення. Процес передбачає наявність забезпечення. Цю роль виконує заставний баланс. Як працює Біткоїн-позика зі сторони позичальника:

  • Після вибору торгової платформи ознайомтеся, чи доступна така можливість, та які актуальні умови використання позики та відсоткова ставка.
  • Щоб почати користуватися заставними коштами або крипто-кредитом, вам потрібно мати активи на заставному балансі.
  • Позика вважається активною та взятою з того моменту, коли ваша крипта буде переказана із заставного балансу. Зверніть увагу, що під час використання криптозайму комісія нараховується з першої секунди.
  • Активи у заставі використовуються за вашим бажанням, важливо, щоб частка маржі забезпечувала позику.

Щоб погасити крипто-займ, вам потрібно повернути на заставний баланс ту валюту, яку ви позичали, враховуючи розмір комісії.

Як працює кредит криптовалют для тих, хто надає свої активи у позику іншим?

Використання цього інструменту передбачає можливість отримання пасивного доходу у випадку надання цифрових монет у позику іншим користувачам. Це відбувається наступним чином:

  • На платформі варто розглянути можливості та умови функціонування представленого процесу. Якщо відсоткова ставка вас влаштовує, то у якості позики під видання може використовуватись криптовалюта, ціна якої вам здається порівняно стабільною.
  • Якщо ви приймаєте рішення про те, що фіксовану кількість своїх активів готові надати у позику, на криптобіржі встановлена кількість буде холдитись (заморозиться на вашому рахунку) на встановлений термін.
  • Регулярно під час дії терміну криптопозики ви будете отримувати пасивний дохід, який буде відповідати відсотку за програмою кредиту криптовалют.
  • Наприкінці дії позики сума, яку ви надавали, буде розблокована на вашому рахунку.

Зверніть увагу на те, що користуватись таким інструментом краще на перевірених криптоплатформах з гарною репутацією та високою ліквідністю.

Опубліковано: 30.10.2023