Як позбутися від болю в м'язах після тренування

Як позбутися від болю в м'язах після тренування

Найпростіший і вірний спосіб уникнути появи болю в м'язах - не давати собі надмірні навантаження. Збільшувати кількість підходів на тренуванні варто плавно, уважно прислухаючись до своїх відчуттів. Те ж саме стосується роботи з додатковою вагою - намагайтеся не перевантажувати організм. Якщо ви все ж перестаралися, існує кілька дієвих способів позбутися від болю в м'язах або хоча б знизити її інтенсивність.

ОБОВ'ЯЗКОВО РОБІТЬ РОЗТЯЖКИ

Навіть якщо у вас в планах немає обов'язкового освоєння всіх трьох шпагатів, нехтувати розтяжкою після тренувань не варто. Стретчинг - відмінний спосіб підвищити еластичність м'язів і рухливість суглобів і зробити тіло більш пластичним. Крім того, розтяжка відмінно покращує кровообіг, чим значно прискорює процес відновлення м'язів і знижує больові відчуття.

ОБОВ`ЯЗКОВО ПОЇЖТЕ ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ

Навіть якщо ваша першорядна мета - схуднення, не варто морити себе голодом ні до, ні після тренування - це не тільки не підвищить його ефективність, але і може бути небезпечно для організму. Фахівці рекомендують їсти протягом 45 хвилин після того, як ви закінчили тренування. Вибирати варто продукти багаті білком і повільними вуглеводами - вони не тільки допоможуть «закріпити» результат тренування, але і прискорять відновлення м'язів.

ПРИЙМІТЬ ТЕПЛИЙ ДУШ АБО ВАННУ

Існує поширена думка про користь контрастного душу після тренування, але він може навпаки погіршити ситуацію, тому фахівці рекомендують зупинитися на теплому душі. Тепла вода покращує кровообіг і допомагає розслабити м'язи. Якщо у вас є можливість прийняти ванну, додайте в неї морську сіль - активні речовини в її складі допоможуть зменшити запалення і прискорити процес відновлення м'язів.

Опубліковано: 06.10.2021

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ