Холестерин - відповіді  на найпоширеніші запитання

Холестерин - відповіді на найпоширеніші запитання

Незважаючи на те, що останнім часом багато говорять про холестерин, у багатьох все ще виникають питання, пов'язані з лікуванням, правильним харчуванням і способом життя. Відповідаємо на три найпоширеніші запитання.

Чи варто обмежувати солодке при підвищеному холестерині?

На жаль, більшість печива, пончиків і т. д. виготовляється з додаванням затверділих харчових жирів. Вони містять т. зв транс-жирні кислоти, які відповідають за для підвищення рівня холестерину і збільшення товщини жирової тканини. Тому варто триматися подалі від кондитерських виробів або хоча б замінити їх натуральною пальмовою олією. Ми також повинні уникати фастфуду.

Чи можна їсти яйця при підвищеному холестерині?

Донедавна вважалося, що яйця - це таке ж зло, адже в одному жовтку міститься добова доза холестерину. Тим часом у Бостоні був проведений експеримент, під час якого 25 людей їли 12 яєць на тиждень протягом двох місяців. Виявилося, що тільки у двох з них підвищений холестерин. Але це були здорові люди.

Людям з підвищеним холестерином про всяк випадок не можна їсти більше 1-2 яєць на тиждень.

Препарати для зниження холестерину - чи можна їх відмінити, якщо результати покращилися?

Ви категорично не повинні цього робити! Препарати, що знижують холестерин, діють лише тимчасово. Це означає, що після їх припинення холестерин одразу повертається до колишніх, підвищених значень, і ризик розвитку серцево-судинних захворювань знову зростає. Тому тільки лікар може прийняти рішення про можливу відмову від терапії або заміну ліків.

Опубліковано: 24.03.2023

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ