Як повернути одягу колір? 4 способи, які вам потрібно знати

Як повернути одягу колір? 4 способи, які вам потрібно знати

Ви думаєте, як відновити колір одягу, який потьмянів з часом? Чорна сорочка стала деревним вугіллям? Червоний − у рожевий? А інтенсивний синій став синім, відповідним кольору неба в похмурий день? Існує кілька способів повернути одягу колір. Всі ефективні методи засновані на додаванні в матеріали нового пігменту. Немає чарівного методу, який змусить ваш одяг повернути інтенсивний колір. Подивіться, що можна використати, щоб підкреслити колір вашого одягу. Також перевірте, як доглядати за чорним і кольоровим одягом, щоб він не втратив барвник.

Чому одяг з часом втрачає свій колір?

Строкатий і чорний одяг швидко втрачає інтенсивність кольору. Перш ніж почати задаватися питанням, як відновити колір вицвілого одягу, варто з'ясувати, що спричиняє вицвітання кольорів на одязі. Багато що залежить від типу матеріалу і техніки фарбування. Чим неприродніший і яскравіший колір одягу, тим більше в ньому барвника. Натуральні матеріали зазвичай вицвітають швидше синтетики.

Взагалі головною причиною втрати барвника є неправильна техніка прання. Що це означає? Одяг може втратити інтенсивність кольору, якщо ви прали його в надто теплій воді, не сортували білизну за кольором і типом матеріалу, використовували невідповідні, часто занадто сильні засоби для прання, або уникали ополіскувачів.

Ще одна причина втрати кольору матеріалу – недбале видалення плям. Хоча сильні відбілювачі можуть допомогти вам видалити плями від вина чи соусу з синьої сорочки, вони також видалять барвник разом із плямою. Відбілювач, особливо на основі сполук хлору, як випливає з назви, слід використовувати лише для білого одягу. Для інших відтінків завжди використовуйте засоби для виведення плям, призначені для кольорів, відповідно до інструкції.

Ваші сорочки, штани та піджаки також можливо вицвіли через сонце. Тому завжди зберігайте одяг у затіненій шафі і, головне, не сушіть його під прямими сонячними променями. 

Як відновити колір вицвілого одягу? 4 способи, які вам потрібно знати

На жаль, у нас немає для вас хороших новин. Якщо ваші сорочки або штани вже втратили фарбу, мало що можна зробити, щоб відновити їхній колишній колір. Однак ви можете освіжити колір одягу. Нижче ви знайдете наші ідеї.

1. Фарбування одягу барвниками для тканини

Одним, а точніше єдиним дієвим способом повернути колишню красу кольорам вицвілого одягу є використання відповідної фарби. Техніки фарбування тканин дуже різні. Можна термічно фарбувати одяг. На ринку також є препарати, які можна додавати в барабан пральної машини. Пам’ятайте, що завжди потрібно використовувати пігмент, який підходить до кольору вашого одягу. 

2. Кава і чай для темних тканин

Інтенсивність кольорів темного одягу, особливо чорного, темно-коричневого і темно-синього, допоможе вам повернути міцний настій кави або чаю. Додайте літр настою в барабан пральної машини. Цей метод має допомогти відновити глибину чорного.

3. Настій листя волоського горіха

Ще один природний темний барвник – настій листя волоського горіха. Щоб посилити чорний колір, змочіть одяг у настої. Потім виперіть їх на програмі дуже делікатного прання.

4. Оцет для кольорового одягу

Оцет допоможе вам зробити ваш випраний одяг яскравішим. Пам’ятайте, однак, що цей кухонний засіб набагато краще працює як профілактичний засіб, тобто запобігає вимиванню барвника з тканини.

Щоб не турбуватися про те, як відновити колір випраного одягу, варто зосередитися на тому, щоб зберегти його колір від нового. І зробити це можна такими способами:

  1. Завжди читайте етикетки! Там виробник показує, як правильно прати речі, щоб вони надовго зберегли свою свіжість та інтенсивність кольору.
  2. Слідкуйте за температурою прання. Чим вона вища, тим більша ймовірність втрати кольору.
  3. Виверніть одяг навиворіт. Це стара хитрість наших бабусь. Таким чином ви захистите тканину.
  4. Не зловживайте засобами для виведення плям і відбілювачами для кольорового одягу. Замість цього вибирайте щадні пральні порошки.
  5. Використовуйте ополіскувач для білизни. Засоби, призначені для одягу особливих кольорів, наприклад чорного, допомагають відновити колір.
  6. Розсортуйте свою білизну! Комбінуйте завантаження пральних машин за кольором: періть чорні речі лише з чорними речами (і використовуйте миючі засоби, призначені для чорних речей), червоні речі з червоними, сині речі з синіми речами. Також спробуйте сортувати свій одяг за типом тканини. Синтетику слід прати тільки з синтетикою, а натуральні тканини, наприклад, льон або бавовна, тільки з натуральними тканинами.
  7. Ви також можете використовувати домашні засоби, щоб зберегти барвник у тканині. Додайте, наприклад, кухонну сіль або перець до білизни. Вони допоможуть швидше змити миючий засіб з одягу, що не дасть їм втратити інтенсивність кольору. Пам’ятайте, що після використання перцю потрібно дуже добре прополоскати білизну, інакше носіння сорочки чи штанів може перетворитися на буквально «пекучу проблему».
  8. Уникайте сушіння на сонці. Це призведе до того, що одяг почне тьмяніти. Якщо ви хочете, щоб ваш одяг сушився на вулиці, завжди вішайте його в тіні.
  9. Не періть у пральній машині речі, які підлягають хімчистці! Це дуже важливе правило, яке допоможе вам зберегти улюблені предмети гардеробу.

Як повернути одягу колір? Насправді є один ефективний спосіб: фарбування. Втрачений барвник неможливо відновити. Якщо ви хочете довше зберегти свій одяг свіжим, не забувайте правильно його прати та сушити. Дотримуючись наведених вище правил догляду за кольоровими і чорними матеріалами, ви збережете їх новий зовнішній вигляд набагато довше. 

Опубліковано: 09.06.2024

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ