Як скласти одяг, щоб не було складок? Практичний посібник

Як скласти одяг, щоб не було складок? Практичний посібник

Догляд за одягом полягає не тільки в пранні в спеціальних програмах і рекомендованих миючих засобах. Це також стосується правильного зберігання. Саме цю тему ми розглянемо цього разу. Ми перевіримо, як складати одяг, щоб він завжди виглядав добре. Ми покажемо вам, як скласти одяг у гардероб, щоб його можна було одягнути одразу після того, як дістали з гардеробу. На десерт додамо коротку інформацію про те, які тканини мнуться найменше. 

Є кілька причин, чому варто навчитися правильно складати одяг. Перше і найважливіше - це те, що правильно складена тканина не мнеться надмірно. Ніжні і ледь помітні складки найчастіше розправляються відразу після одягання. Отже, правильне складання одягу допоможе вам заощадити час. Добре складені речі готові до носіння прямо з шафи, і їх не потрібно знову прасувати. Якщо вони залишаються надовго, варто їх освіжити – вивісити на вулиці або скористатися паровідпарювачем. 

Друга основна перевага — порядок у шафі. Ретельно складений одяг займає менше місця. Крім того, одяг можна розложити в гардеробі, щоб у вас був доступ до кожної речі. 

По-третє, правильно зберігаючий одяг не псується. Після прасування та дбайливого складання в шафах їхня форма довгий час залишається незмінною, на ній не залишаються ковтуни та незворотні складки. Безладно кинутий одяг мнеться в шафі і швидко псується. Варто задуматися - складати одяг не складно і не займає особливо багато часу. Можна тільки виграти. Тож починаємо вчитися! 

Як скласти одяг, щоб він не м'явся - інструкція

Кожен предмет вашого гардеробу має дещо різну структуру, тому не існує універсального способу складання одягу. Ми підготували короткі інструкції, як складати одяг різних стилів. 

Як скласти футболки, щоб вони не м'ялися?

Бавовняні футболки схильні до зморшок при неправильному зберіганні. Однак все, що вам потрібно зробити, це пропрасувати їх після прання і правильно скласти, щоб вони були готові до одягання відразу після того, як витягнете їх із шафи чи ящика. В Інтернеті ви знайдете багато посібників, які показують, що футболки можна не тільки складати, але й скручувати. Ми не впевнені в другому способі, тому зупинимося на складанні. 

Розкладіть футболку лицьовою стороною вниз. Підігніть рукав і бічний край футболки всередину. Складка повинна бути приблизно на половині ширини руки. Виконайте те ж саме з іншого боку. Якщо не треба, то не закочуй рукава. Підігніть нижню частину футболки на ширину в кілька сантиметрів. Потім складіть все навпіл і переверніть. Складені таким чином футболки, складені одна на одну в шафі, не будуть сильно м’ятися. 

Як скласти плаття, щоб воно не пом'ялося?

Тепер ви знаєте, як складати футболки, щоб вони не м’ялися. Як бути далі з сукнею? Не всі вони підійдуть для розвішування в гардеробі, деякі з них повинні залишатися складеними на полицях. Найкращим прикладом таких суконь є зимові сукні з трикотажу. Якщо повісити на вішалку, вони можуть розтягнутися і втратити форму. Отже, як їх зібрати?

Покладіть плаття рівно, лицьовою стороною вниз. Потім складіть бортик разом з рукавом. Складка повинна проходити приблизно посередині лінії плеча. Якщо плаття прямого крою, просто складіть його навпіл, а потім ще раз навпіл. Тоді ви отримаєте куб такого ж розміру, як і складена футболка. 

Якщо сукня розкльошена, має декоративні складки або рюші, на її складання потрібно трохи більше часу. Не забувайте вирівнювати всі такі декоративні елементи при складанні. В іншому випадку вам доведеться прасувати його перед тим, як одягнути. 

Як скласти штани для гардеробу?

Штани не пред'являють особливих вимог до зберігання - ви можете зберігати їх як у шафі, так і на вішалці. Для повсякденних штанів ми зазвичай вибираємо перший варіант - джинси, чінос або спортивні штани. Костюмні брюки і всі ошатні моделі з вовняних або лляних тканин розміщують на вішалках в гардеробі. 

Отже, як скласти штани? Спочатку складіть їх навпіл - так, щоб спинка була зверху. Ретельно вирівняйте ніжки. Потім складіть штани ще раз навпіл і ще раз навпіл (або відразу на третини - залежно від ваших уподобань).

Як повісити штани на вішалку? Так, така форма зберігання також вимагає вмілого складання штанів. Якщо вони не мають країв, просто складіть їх навпіл, виворітною стороною назовні. Бажано спочатку вирівняти їх, а потім повісити. Штанини складаємо по-іншому - по краях. Візьміться за нижню частину штанин і складіть їх по краях. Підрівняйте верх, щоб не було додаткових складок. Повісьте складені штани на вішалку. 

Як скласти шкарпетки?

Почнемо з того, що шкарпетки ми не складаємо, а скручуємо їх парами. Головне – не створити хаос у нашій шухляді. Найкраще рішення - згорнути шкарпетки і розсортувати їх у ящику. 

Як скласти шкарпетки? Спочатку покладіть одну на іншу. Вирівняйте їх і згорніть, починаючи з пальців. Ви також можете закріпити їх, вивернувши край зовнішнього носка назовні. 

Короткий огляд вашого гардеробу - одяг з тканин, які не мнуться

Натуральні волокна, наприклад, льон або бавовна, мають високу схильність до зминання. Тому варто вибирати суміші, які дозволяють зберегти естетичність натуральних тканин, але отримати нові функціональні властивості. Хороший приклад – тканина з лляних і віскозних волокон. Віона не мнеться так сильно, як чистий льон. Воно легше прасується та зберігає охолоджуючі властивості білизни та його характерний зовнішній вигляд. 

Сумнозвісний поліестер в сучасному виконанні здатний викликати захват. Перш за все, варто відзначити, що сучасні поліестери легкі і повітряні. По-друге, вони практично не мнуться, що є величезною перевагою. Одяг з додаванням поліестеру відрізняється високою міцністю. 

Крім того, його, як правило, не потрібно прасувати. Правильно складений одяг з поліестеру в гардеробі не втратить форму. Не всім подобається вигляд цього матеріалу, тому краще вибирати одяг з якісної суміші. Це може бути, наприклад, поєднання модалу і поліестеру. Теоретично ми маємо справу з двома синтетичними волокнами - на практиці ми отримуємо міцну і красиву тканину. 

Шерсть - натуральна тканина. Не вимагає прасування. З цієї причини з неї шиють чоловічі костюми. Зверніть увагу на те, що піджак або штани, навіть після нічних розваг, не особливо пом’яті. Це відбувається завдяки волокнам вовни. Пам'ятайте, що ми відправляємо костюми в пральню для чищення. Якщо ви вирішили самостійно боротися зі зморшками, завжди прасуйте їх бавовняною тканиною. 

Складання одягу – просте заняття, яке має багато переваг. Якщо ви зробите це вміло, ви заощадите час, а шафи надовго залишаться охайними. 

Підтримання порядку в гардеробі заощадить ваш час, а правильний догляд за одягом заощадить ваші гроші. Варто також зазначити, що довше носити один і той же одяг є проекологічним. 

Сподіваємося, наші прості інструкції допоможуть вам досягти цих результатів.

Опубліковано: 11.06.2024

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ