Які зміни відбудуться, коли ви схуднете на 20 кг?

Які зміни відбудуться, коли ви схуднете на 20 кг?

Правильна вага впливає не тільки на зовнішній вигляд і самопочуття, але, перш за все, на стан здоров'я. Надмірна вага та ожиріння є факторами ризику багатьох захворювань, включаючи діабет, рак та серцево-судинні захворювання. Давайте розглянемо, що покращиться, коли підуть зайві 20 кілограмів.

Ви спатимете краще

Ви відчуєте позитивний ефект, коли скинете кілька кілограмів. Завдяки тому, що вам стане легше дихати, покращиться якість сну. Люди, які скинули принаймні п’ять відсотків своєї зайвої ваги, щоночі спали в середньому на 22 хвилини більше.

Секс стане кращим

Команда медичного коледжу штату Пенсільванія перевірила, чи покращилася фертильність жінок після схуднення зайвих кілограмів. На жаль, під час випробувань довести це не вдалося, але вчені помітили іншу залежність. Жінки, які схудли, мали більше бажання займатися сексом і були більш задоволені своїм життям. Зайва вага і ожиріння також є причинами проблем з ерекцією у чоловіків. Цікаво, що після схуднення у більшості чоловіків проблема зникає.

Ви знизите тиск

Зайва вага часто є причиною гіпертонії. Заспокоює те, що все в наших руках і ми самі можемо знизити занадто високий тиск. Після втрати ваги на 10 кг систолічний артеріальний тиск падає приблизно на 20 мм рт.ст., а діастолічний – приблизно на 15 мм рт.ст. Пацієнтам із зайвою вагою близько 20 кг рекомендується її скинути – це може привести до нормалізації показників артеріального тиску.

Ви зменшите ризик раку

Американське ракове товариство попереджає, що 12 різних видів раку пов’язані з ожирінням. Згідно з даними, опублікованими в The Lancet Public Health, зайві кілограми можуть сприяти розвитку раку грудей, кишечника, печінки, шлунка, жовчного міхура, стравоходу, матки, яєчників, нирок, щитовидної залози, менінгіоми та мієломи. Cancer Research повідомляє, що ожиріння є другою основною причиною раку після куріння. Надмірна вага викликає тривале запалення в організмі, що робить вас більш сприйнятливими до розвитку раку. Якщо ви хочете уникнути захворювання, обов'язково подбайте про правильну вагу.

Ви знизите рівень холестерину

Нема чого обманювати - проблеми з вагою найчастіше є наслідком нездорового харчування. Чим більше в нашому меню оброблених харчових продуктів, солодких напоїв і жирної їжі, тим більша ймовірність того, що наш холестерин буде занадто високим. 

Ваша пам'ять покращиться

Фахівці Прінстонського університету довели, що ожиріння негативно впливає на мозок. Зайва вага може призвести до пошкодження гіпокампу - частини мозку, що відповідає за пам'ять. Експеримент на мишах показав, що надмірна вага та ожиріння погіршують інтелектуальну діяльність і здатність до навчання.

Вам стане краще

Ефективне схуднення можливе лише при поєднанні фізичної активності зі здоровим харчуванням. Коли ви відчуєте, що піклуєтесь про себе та своє тіло, ваше самопочуття обов’язково покращиться. Крім того, науково доведено, що надмірна вага може збільшити ймовірність депресії. До таких висновків нещодавно дійшли дослідники з Орхуського університету. Під час дослідження виявилося, що 10 кілограмів зайвої ваги призводять до збільшення ризику розвитку симптомів депресії на 17%.

Не всі дієти здорові та безпечні для нашого організму. Перед початком будь-якої дієти рекомендується проконсультуватися з лікарем, навіть якщо у вас немає проблем зі здоров'ям. Вибираючи дієту, ніколи не дотримуйтесь панівної моди. Пам’ятайте, що деякі дієти можуть бути виснажливими для організму, нести ризик розладів харчової поведінки, а також можуть викликати підвищення апетиту, сприяючи швидкому поверненню колишньої ваги.

Опубліковано: 09.03.2023

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ