Заняття спортом для молодої мами - увага на питний режим

Заняття спортом для молодої мами - увага на питний режим

Народження дитини - це початок нового етапу в житті жінки. Догляд за новонародженим забирає багато часу і сил, тому не дивно, що в більшості випадків новоспечена мама на кілька місяців відмовляється від фізичних вправ та інших занять, які їй подобалися до вагітності. З часом жінка набуває досвіду матері та більшої впевненості в собі. Це ідеальний час, щоб повернутися до регулярних фізичних навантажень. Для занять спортом в Києві запрошуємо доєднатись до залу Аполло Некст.

1. Заняття спортом і вода в організмі

Під час вагітності потреба у вітамінах і мінералах зростає, оскільки розвивається плід потребує цих цінних інгредієнтів для правильного розвитку. 

Навіть при достатньому забезпеченні мінералами організм молодої мами може бути ослаблений після пологів і під час годування груддю. Її зуби та кістки можуть бути в слабшому стані, тому так важливо заповнювати дефіцит кальцію, основного будівельного матеріалу кісток і зубів. Також бажано приймати достатню кількість магнію, який називають елементом життя завдяки його численним властивостям. Магній бере участь у більш ніж 300 біохімічних процесах і впливає на функціонування нервово-м'язової та імунної систем. Крім того, він благотворно впливає на кровоносну систему.

Навіщо організму потрібна вода під час тренувань?

Всі ми знаємо, що нам потрібно регулярно пити воду, щоб поповнити її запаси в організмі. Вода становить приблизно 60-70% організму людини і бере участь у всіх фізіологічних процесах. Навіть незначні недоліки можуть порушити роботу серця чи мозку і значно погіршити наше самопочуття. Цей факт стає особливо важливим під час інтенсивних тренувань. Ми не тільки втрачаємо більше рідини, але й потребуємо її набагато більше.

Вода забезпечує ефективний транспорт кисню, поживних речовин і гормонів до всіх клітин організму. Без цих речовин організм не може виконувати фізичні вправи. Вода також допомагає підтримувати правильну терморегуляцію. Під час тренування потовиділення дозволяє охолоджувати нагріті м'язовою активністю тканини. І хоча б з цих причин фізична активність без належної гідратації не лише ризикована для здоров’я, але й – у довгостроковій перспективі – неможлива.

2. Скільки води повинна пити жінка, що займається спортом?

Багатьох молодих мам цікавить, скільки води рекомендується пити під час тренувань. Фахівці радять забезпечити належну гідратацію свого тіла перед тренуванням, випиваючи достатню кількість рідини протягом дня перед фізичною активністю.

  • в день тренування за 1-2 години до початку випити 0,4-0,6 л мінеральної води. За п’ятнадцять хвилин до тренування бажано випивати склянку рідини, а кожні 15 хвилин — ще одну склянку води. При підвищеному потовиділенні необхідно збільшити кількість споживаної рідини, особливо під час занять на вулиці в жаркий день.

Бажано зважуватися до та після тренування, щоб ви могли замінити кожні півкілограма, який ви втрачаєте, еквівалентом двох склянок води.

3. Роль води в схудненні після вагітності

Основним мотивуючим фактором займатися спортом після вагітності є бажання скинути зайву вагу. Підтримувати процес схуднення регулярними тренуваннями – це чудова ідея, оскільки лише дієти недостатньо, щоб повернути струнку та підтягнуту фігуру.

У боротьбі із зайвою вагою після вагітності союзником жінки є високомінералізована мінеральна вода, яка завдяки високому вмісту мінеральних речовин (наприклад, кальцію, магнію, калію, фторидів, марганцю, хлоридів) має дієтичні властивості. Вживання мінеральної води дозволяє заповнити дефіцит важливих для організму елементів і позитивно впливає на обмін речовин.

Активна мама – щаслива мама. Регулярні заняття спортом позитивно впливають на зовнішній вигляд і самопочуття жінки. Під час тренувань варто мати при собі якісну мінеральну воду, яка чудово зволожує організм, змушуючи його функціонувати оптимально.

Опубліковано: 17.10.2023

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ