Що таке стиль гетсбі або стиль 20-х, приклади образів в стилі 20-их

Що таке стиль гетсбі або стиль 20-х, приклади образів в стилі 20-их

Строкатий, розкішний і по-справжньому святковий стиль Гетсбі зародився на американському континенті в 1920-х роках. Згодом він був витіснений іншими модними напрямками. Аж до 2013 року стиль не користувався особливою популярністю і мав менш помітну назву - арт-деко. «Божевільні 20-ті» увірвалися в сучасну моду після екранізації роману «Великий Гетсбі». Професійні актори у головних ролях Ді Капріо і Кері Малліган, атмосфера безтурботності і веселощів та неймовірно яскраві костюми, створені в кращих дизайнерських будинках, надихнули європейських і російських модниць. Після виходу нашумілої стрічки стиль арт-деко ожив і придбав для всих впізнавану назву - Гетсбі.

 

Історія виникнення

Дія фільму розгортається в 1920-ті роки - в період переродження економіки Сполучених штатів і емансипації жінок. Також ці часи характеризуються як епоха джазу, головорізів і нескінченної низки вечірок. Втомившись від утисків, які принесла Перша світова війна, люди намагалися прожити кожен день немов святковий. Вони витрачали величезну купу грошей на мистецтво, пошиття бездоганних костюмів і вечірки, на яких і зародився неофіційний дрес-код: кожен прагнув з’явитись в суспільстві у кращому вбранні, тому вони ставали все помпезніші, ексцентричні і химерніші.

Опис та правила складання образу

Дівчата 1920-х майстерно підкреслювали жіночність, одягалися в сукні з заниженою талією і кокетливим вирізом на спині. Їх наряди були посипані бісером і дорогоцінними каменями, розшиті золотистими нитками і прикрашені бахромою. Волосся було підстрижене під каре, неодмінним атрибутом головних уборів і зачісок було довге пір'я. На додаток до всього практикувався кричущий макіяж: велика кількість білої пудри, яскраво-червона помада, темні тіні, чорні стрілки і підтушування брів. Вся ця химерність прекрасно відбивала дух «божевільних 20-х».  

Чоловіки не поступалися жінкам по епатажу. Вони носили костюми, неодмінним атрибутом яких був фрак - часом досить визиваючого кольору. Образ кавалера «божевільних 20-х» асоціюється з яскравою краваткою, яка часто мала контрастний по відношенню до інших елементів гардеробу колір. Туфлі були завжди вичищені до блиску, волосся акуратно укладене.

Правила складання жіночого образу

У сучасному одязі в стилі великий гетсбі до жінок відносяться коктейльні сукні ніжних тонів до коліна з вирізом на спині і заниженою лінією талії або без неї. Їх відмінна риса - відсутність рукавів. Але деякі жіночі вбрання можуть мати укорочений рукав. Схвалюється обробка у вигляді бахроми, бісерної вишивки, пір'я, атласних та шовкових стрічок, мереживних і хутряних вставок. Одяг в стилі гетсбі виготовлений з легких і струмуючих видів текстилю: шовку, оксамиту, атласу, шифону, мереживної тканини.

У якийсь момент історії до них приєднався трикотаж. Матеріали мають спокійні тони. На такому нейтральному тлі вигідніше виглядають елементи декору, які використовуються для обробки суконь.

Типові для арт-деко кольору: рожевий; золотистий; персиковий; тілесний; сріблястий; молочний; екстравагантний чорний.

Правила складання чоловічого Гетсбі-образу

повинен бути максимально дорогим і доглянутим. Вітаються класичні костюми, основу яких складають фраки або смокінги, а також костюми з тонких матеріалів. Відтінки слід вибирати чорні або пастельні: рожеві, тілесні, персикові. Замість піджака, можна надіти яскравий кардиган, наприклад, фіолетовий або зелений, з білосніжною окантовкою. Доповнити образ допоможе контрастного кольору з основними предметами гардеробу краватка або метелик. Цей елемент луку може бути оформлений геометричним візерунком або мати нестандартну форму. Популярні жилети і франтівські сорочки зі стоячими комірцями. Як аксесуари використовуються тростини або капелюхи. Із взуття перевага віддається начищеним до блиску лоуферам чорного або яскравого кольору. 

Де використовується

Стиль Великий Гетсбі дуже яскравий, тому ідеально підходить для вечірок та урочистих заходів. Однак, вибираючи більш сучасні предмети гардероба і використовуючи обмежену кількість аксесуарів, можна надати Гетсбі-образу менш химерний вигляд. Одягніть летючу сукню вільного крою до коліна, прикрашену мінімальною кількістю бісеру і мережив, мініатюрні туфельки на стійкому каблуці, пов'яжіть на голову яскравий, барвистий шарфик - і стиль-Гетсбі стане цілком повсякденним, але не позбавлений лоску і жіночності.

Опубліковано: 24.11.2020

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ