Що означає сережка для чоловіка і кому вона підходить?

Що означає сережка для чоловіка і кому вона підходить?

Прикраси зараз вважаються типово жіночим атрибутом. Це не означає, що так було завжди. Особливо це стосується сережок, які були не лише прикрасою, але й свідчили про походження, соціальний статус чи професію. Їх носили царі та наймогутніші правителі Стародавнього Єгипту, Риму та Месопотамії.

Чоловічі сережки дуже популяризували, серед інших: серед козаків, які таким чином повідомили про своє походження. Прикраси в лівому вусі були зарезервовані для чоловіків, яких виховували матері-одиначки. Сережка в правому вусі хлопця вказувала на відсутність чоловічого потомства. Прикраси в обох вухах означали єдину дитину.

Серед моряків також переважали проколоті вуха. Забобонні моряки вважали, що завдяки сережкам в усі покращувався зір, що виявилося вкрай корисним під час круїзів. У даному випадку також мало значення місце розташування прикраси: сережка в лівому вусі хлопця була трофеєм, тобто моряк обпливав мис Горн.

Сережки у чоловіків: сучасне значення

Чоловіча сережка раніше вказувала на достаток і була модною прикрасою серед денді. Пік популярності цієї прикраси припав на епоху Відродження, коли чоловіки носили набагато більше прикрас, ніж жінки. Ця тенденція тривала майже безперервно в 20 столітті. Саме в цей час чоловіки почали орієнтуватися на мінімалізм, і єдиною чоловічою прикрасою стали запонки.

Коли чоловічі сережки повернулися в популярність? У другій половині 20 століття чоловіки знову зацікавилися різними видами прикрас. Серед них також були намиста, які сьогодні також носять багато чоловіків. Проте вони більш грубі та масивні, ніж їхні жіночі аналоги.

У якийсь момент сережка набула певної символіки, визначаючи місце розташування прикраси. І хоч ми вже не надаємо цьому особливого значення, але перед тим, як робити пірсинг, варто дізнатися, для якого вуха найкраще підійде сережка для вашого хлопця.

Що означає сережка в правому вусі у чоловіка?

В кінці 20 століття чоловіча сережка мала дуже сильне значення, яке було нерозривно пов'язане зі статевою ідентичністю. Це був своєрідний маніфест, що визначав приналежність до квір-руху. Важливо, що люди, які вважають себе негетеросексуальними, прикрашали праве вухо. Однією із зірок, яка вирішила надіти таку прикрасу, є сер Елтон Джон. Сережка у правому вусі відомого артиста є візитною карткою: він не відмовляється від неї вже багато років.

Що сьогодні означає сережка в правому вусі у чоловіка? Визначення сексуальних уподобань за допомогою прикрас не так важливо. Гетеросексуальні чоловіки все частіше проколюють праве вухо просто для зручності або власного смаку.

Сережка в лівому вусі хлопця

Якщо колись сережка в правому вусі хлопця асоціювалася з приналежністю до сексуальної меншини, то що означала прикраса на лівій частині обличчя? Слідуючи цьому прикладу, ліве вухо було зарезервовано для гетеросексуальних чоловіків. 

Сережка в лівому вусі хлопця, як і в правому, зараз не так важлива, як кілька десятків років тому. Це звичайна прикраса, яка є елементом індивідуального стилю. Ефектні чоловічі прикраси асоціюються в першу чергу з художниками, музикантами, дизайнерами та знаменитостями. Звісно, ​​його можуть вибрати й представники менш медіа-орієнтованих професій: сучасна мода не дотримується жорстких правил.

Сережки в ліве і праве вухо

Проколоти обидва вуха – ще одне рішення, яке вибирають сучасні чоловіки. Коли варто вибирати такі сережки чоловікам? Сенс в даному випадку не важливий, важливий власний смак. Це також питання моди, про що свідчить кількість зірок з пірсингом у лівому та правому вухах. Вони включають:

 • Джонні Депп,
 • Джастін Бібер,
 • Зейн Малік,
 • Ленні Кравіц,
 • Адам Ламберт.

Чоловіки також вирішують мати більше сережок (теж в одне вухо) і проколювати не тільки мочки вух, але і хрящі. Насправді немає одного правильного способу прикрасити вухо: все залежить від вашого індивідуального стилю.

Чоловічий пірсинг вух: важливі поради

Чоловічі сережки не відносяться до предметів офіційного або неофіційного одягу. Це означає, що ви можете носити його, як жінки: майже скрізь і в будь-якій ситуації. Перш ніж зважитися на такий крок, варто запитати себе, чи прийнятні подібні прикраси - особливо це стосується робочого місця. Якщо ювелірні прикраси викликають занепокоєння у вашого начальства, краще залишити їх для повсякденного стилю.

Оскільки сережки відносяться до аксесуарів (як аксесуари, запонки і годинник), вони повинні поєднуватися з іншими елементами вбрання. А точніше:

 • кольорові сережки, що привертають увагу, слід носити з неофіційним одягом,
 • непомітні фасони підійдуть для ділового вбрання з більшою офіційністю,
 • сережки повинні бути пропорційними будові тіла,
 • вид металу і каменів повинен відповідати іншим елементам прикраси.

Відповідно до наведених вище порад, якщо ви носите елегантний костюм, краще уникати висячих сережок. Ви отримаєте набагато кращий ефект, вибравши менші елегантні прикраси.

Палички чи кружечки?

Кількість стилів чоловічих сережок не так велика, як у жіночих, але це дозволяє легко підібрати прикраси під свій стиль. Як правильно вибрати модель? Ви можете вибрати серед іншого:

 • кільця – вони не повинні доходити до підборіддя, добре підійдуть в рок-укладках,
 • кулони та амулети - вони мають кулони, значення яких може підкреслити вашу індивідуальність та переваги, 
 • шпильки - стримані і маленькі, найчастіше з білим або чорним цирконом, вони універсальні, їх можна носити з різним вбранням,
 • інноваційні – мають оригінальні форми та візерунки (наприклад, черепи, хрести, шишки), ефектно виглядають, але підходять лише для неофіційних випадків.

Чоловіча сережка також може бути оснащена різними застібками. Користуються популярністю не тільки шпильки, а й застібки, шурупи, гачки і французькі кліпси.

Який метал вибрати для чоловічої сережки?

Вибираючи сережки, чоловіки повинні вибрати тип металу, з якого вони будуть виготовлені. Найбезпечніші, звичайно, дорогоцінні метали, тобто срібло і золото (вони мають протиалергічні властивості). Проте, виявляється, метал теж треба підбирати під шкіру. Так ви будете виглядати привабливіше, а шкіра буде сяяти. Як це зробити?

 • Світлій шкірі підходить срібло і біле золото, рожевого золота варто уникати.
 • Бліда шкіра найкраще виглядає зі срібними сережками, але погано виглядатиме з жовтим золотом.
 • Оливковий колір ідеально поєднується з будь-яким кольором металу.
 • Жовте золото красиво підсвічує смагляву шкіру.

Чоловіча сережка також може бути прикрашена дорогоцінним каменем. Хорошою ідеєю буде поєднання кольору каменю в сережках і браслеті. 

Стиль, який підкреслить чоловічі сережки

Незалежно від того, до якого вуха, на вашу думку, найкраще підійде сережка, ви повинні знати, як її носити. Створюючи свій наряд, пам'ятайте, що прикраси повинні його доповнювати, а не пригнічувати. Тут діє те саме правило, що й у жінок: менше – краще. Як це має виглядати на практиці? 

Елегантне вбрання

На вас чекає важлива подія, під час якої ви хочете виглядати елегантно та ефектно? Тому прикрасьте вухо сережкою і виберіть простий костюм класичного крою. 

Чоловічі сережки у вигляді простих гвоздиків будуть красиво виглядати на тлі костюма, додаючи в укладку трохи блиску. 

Повсякденне вбрання

Висячі сережки з амулетами або ефектними прикрасами ідеально поєднуються з рок-стайлінгами. Таке вбрання з гострою кромкою буде доречно в різних повсякденних ситуаціях і додасть впевненості в собі.

Сережка у вусі чоловіка зробить будь-який наряд неповторним. Це інтригуючий спосіб виділитися та оживити свій наряд. Вибираючи вушні прикраси, необхідно пам'ятати, що вони повинні відповідати вашому стилю. Також краще відмовитися від інших, екстравагантних елементів, які можуть зробити наряд роздутим.

Опубліковано: 12.11.2023

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ