Міфи про протеїн. Що варто знати про білки?

Міфи про протеїн. Що варто знати про білки?

Білок є одним з трьох основних макроелементів. Вони діють як будівельний матеріал і дають енергію. Нам усім це потрібно для належного функціонування. Особливо це важливо для спортсменів і людей, що худнуть. Однак навколо протеїну існує багато міфів. Часто цей макроелемент переоцінюють і споживають у надлишку. А це зовсім не корисно для нашого здоров’я. Навпаки. Надмірна кількість білка в раціоні може призвести до ряду захворювань. Протеїн зараз дуже модний, але багато експертів вважають його переоціненим. Як це насправді? Дізнайтеся найбільші міфи про білок.

МІФ: Білок робить вас стрункими

Страви з високим вмістом білка ситні та мають низький глікемічний індекс. Однак твердження про те, що протеїн допомогає схуднути - нісенітниця. Ми втрачаємо вагу, коли спалюємо більше калорій, ніж споживаємо. Вживання м’яса та сиру також може призвести до збільшення ваги.

Найголовніше – це калорійність, хоча, звичайно, 2000 ккал краще споживати у фруктах, овочах і м’ясі, ніж у солодощах і фастфуді.

МІФ: Вам потрібно їсти багато білка

Це неправда. Нам потрібен білок, але нам не потрібно споживати його багато. Якщо людина харчується нормально, то навряд чи страждає дефіцитом. Більшість із нас навіть споживає занадто багато білка. Більше, ніж нам насправді потрібно.

Рекомендується щодня споживати 0,8-0,9 г білка на кілограм маси тіла. Варто пам'ятати, що він міститься не тільки в м'ясних або молочних продуктах, але і в зернових і бобових.

МІФ: Вегетаріанцям не вистачає білка

Дійсно, найцінніший і повноцінний білок в основному міститься в продуктах тваринного походження. По-перше, правильно скомпонувавши рослинні страви, можна також забезпечити себе всіма незамінними амінокислотами.

Просто для цього замість одного продукту потрібно з'їдати кілька, але це не повинно бути проблемою. Зрештою, жоден вегетаріанець не харчується самотньо крупами чи макаронами. Вони завжди супроводжуються іншими інгредієнтами.

МІФ: спортсменам потрібно споживати більше білка

Спортсмени та фізично активні люди потребують більше енергії. Їм просто потрібно їсти більше, щоб отримати достатню кількість калорій. В результаті вони також споживають більше білка. Вчені вважають, що цього достатньо. Вони вважають спеціальні білкові добавки непотрібними і навіть шкідливими. Усе необхідне має бути забезпечене нормальним харчуванням.

Професор Джо Мілворд з британського Університету Суррея виявив, що збільшення кількості білка в раціоні спортсменів мало впливало на збільшення м’язової маси. Виявилося навіть, що тваринний білок не потрібен навіть у раціоні професійного спортсмена. Історія знає кількох вегетаріанців і веганів, які досягли успіху, незважаючи на рослинну дієту. 

МІФ: Велика кількість білка не шкідлива

Надлишок білка дуже шкідливий і небезпечний. Цей макроелемент, коли ми забезпечуємо його занадто багато, створює велике навантаження на печінку та нирки. Це також може сприяти втраті кальцію з організму, що має фатальний вплив на кістки та зуби. Валтер Лонго, професор геронтології з Університету Південної Каліфорнії, каже, що дієта з високим вмістом білка значно підвищує ризик раку.

Опубліковано: 27.03.2023

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ

Стиль СЕКРЕТИ

Секрети струнких жінок

У кожної жінки є хоча б одна струнка подруга, на яку звертають увагу всі чоловіки. Така, якій не доведеться відводити погляд від піци чи повного кошика свіжих булочок, адже вона все одно не набере ваги.

Як вони це роблять? Виявляється, стрункі люди просто не думають про їжу так, як інші. Люди із зайвою вагою приділяють цьому занадто багато уваги. Вони орієнтуються на те, скільки і як часто вони їдять, ставлять ярлики на їжу: це добре, а те ні. У результаті вони занадто багато думають під час приготування та споживання їжі.

На щастя, дієтологи відкрили секрети худих від природи людей. Дізнайтеся, що вони роблять, щоб мати гарну фігуру, чого уникають, що обирають. І головне - як можна застосувати їхні хитрощі. Ось секрети красивих жінок.