Яке взуття носити зі смокінгом?

Яке взуття носити зі смокінгом?

Смокінг — вечірній костюм чорного або темно-синього кольору. Ідеально підходить для спеціальних завдань - для вечора, особливих випадків. Одягати його слід після настання сутінків, при штучному освітленні - в ньому він виглядає найкраще. Певним винятком з правила щодо темного кольору смокінга є комплект білого кольору - він вітається на вечірніх прийомах і урочистих урочистостях, що проходять в тропічному кліматі. В українських кліматичних умовах це, мабуть, не матиме сенсу.

Що таке смокінг? Легенда свідчить, що вперше його заснували в середині 19 століття в Такседо Парк, Нью-Йорк. Це костюм дуже простого і постійного крою. Для жакета-смокінга характерні шалеві або гострі атласні лацкани і прорізні кишені. Завжди застібається на один-два атласних гудзики. Що стосується брюк, то їх виділяє бічний шов, оброблений атласною облямівкою - нашивкою. Брюки-смокінги носять на підтяжках, а не на поясі, як у костюмних брюках. Обов'язковий чорний жилет або чорний іспанський пояс, що прикриває верхню частину штанів. Чорна (звичайно) краватка-метелик під шиєю. Сорочка-смокінг повинна мати складку, що прикриває гудзики. Можливий і інший варіант - якщо гудзики вже видно, то найкраще зробити їх декоративними (наприклад, з перламутру). Комір може бути стоячим або з відкладними лацканами.

Яке взуття краще?

Весілля, конференція, гала-вечір, важлива вечірня презентація - для кожного з цих випадків варто вибирати чорні туфлі. Чим темніший їх колір, тим елегантніше вони стають.

До смокінгу рекомендується носити два види взуття: туфлі (не в магазинах, на замовлення) або оксфорди. Загалом, правило просте: чим класичніше вони виглядають, тим краще. Відсутність декорацій і мінімалістичний вигляд у поєднанні з класичним силуетом туфель і лакованим покриттям є певністю стилю у випадку смокінга.

Туфлі-смокінги. Що ще варто знати про них?

У випадку класичної чоловічої моди взуття більш офіційне, якщо менше в ньому прикрас. Ці прикраси, які називаються ажурними, роблять взуття менш елегантним і більш повсякденним. У випадку з туфлями, які носять зі смокінгом, тобто дуже елегантним одягом, краще вибрати модель без ажуру - вони будуть найбільш доречним і підкреслять високу офіційність наряду.

Варто пам'ятати ще одне правило: взуття з натуральної шкіри вважається найбільш елегантним і офіційним. 

Також варто пам'ятати про аксесуари. Під туфлі-смокінги варто підібрати шкарпетки під колір штанів (прості чорні або темно-сині). Тут немає місця модним надмірностям - шкарпетки контрастних кольорів або божевільні візерунки варто залишити для інших випадків.

Кілька слів про полірування смокінгового взуття

Взуття повинно бути начищене до високого блиску, т. зв дзеркального блиску (особливо їх кінчиків) і створюють враження дзеркального блиску. Для досягнення бажаного ефекту може знадобитися багато терпіння, але ефект буде вартий витраченого часу. Найкраще для цього використовувати віск і м’яку бавовняну тканину. Не варто наносити багато воску, але варто забезпечити велику кількість повторних шарів. Перед нанесенням наступного варто натерти краплю води на носок взуття, що сприятиме кращому ефекту полірування. Наносячи наступні шари воску, не забувайте наносити його лише на кінчики взуття (можливо, також на п’яти). В інших місцях спроба такої обробки може призвести до протилежного ефекту – взуття зламається там, де ступня згинається, а віск потріскається неестетично. Досягти ефекту дзеркального блиску на вже поношеному взутті також набагато легше, ніж на парі, щойно принесеної з магазину. Після нанесення приблизно десятка шарів віск повинен утворити тверду поверхню, а взуття матиме красивий вигляд.

Опубліковано: 10.06.2024

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ