Чим відрізняються види віскі

Чим відрізняються види віскі

Іноді новачкам буває складно розібратися в класифікації віскі. Скотч, бурбон, житній — усе це різновиди одного й того ж напою. Щоб зробити правильний вибір, потрібно розібратися в його тонкощах та відмінностях. 

Регіон виробництва

Ірландія та Шотландія вважаються місцями виникнення цього легендарного напою. Тут шануються свої багатовікові традиції виготовлення. США та Канада — наступні країни, де випускається продукт. В Америці віскі має трошки солодкуватий присмак, а в Канаді навіть різкуватий. Проте чого лише варте світове ім'я Jack Daniel’s. Продукція на кшталт цієї має надзвичайний попит, тому доступна до продажу навіть об'ємом віскі 5 літрів. Без сумніву, англомовні регіони мають у своєму арсеналі кілька секретів виробництва. Наймолодшою державою з випуску віскі є Японія. За класикою, напій там витримується в бочках з-під бурбона чи хересу та має тонкий відтінок диму. Щоб повністю оцінити відмінності районів, потрібно спробувати його в чистому вигляді.

Класифікація віскі

Є декілька основних сортів, кожен із яких характеризується своїми особливостями:

 1. Зерновий. Виготовляється з кукурудзи. У чистому вигляді майже не продається, проте широко використовується для купажів.
 2. Солодовий. Готується тільки з ячмінного солоду. Коштує такий напій чималих грошей. Має насичений складний смак та дуже незвичайні відтінки.
 3. Купажований. Означає, що перед вами змішаний віскі із солодових та зернових спиртів. Перебуває в середньому ціновому сегменті й залишається дуже популярним завдяки своєму багатогранному смаку.
 4. Бурбон. Американський напій, у якому кукурудза є основною сировиною (не менш як 51%). Витримується в обпалених бочках з дуба. Різкий та солодкий із насиченим золотим кольором.
 5. Скотч. Це особливий віскі, який виробляється тільки в Шотландії. Робиться з ячменю та має світлий колір, а на смак різкий.

 

Якщо ви хочете вибрати дійсно елітний алкоголь, краще звернутися до спеціалізованих маркетів. Наприклад, MAUDAU — у ньому зібрані тільки оригінальні продукти відомих брендів із вигідною ціновою політикою.

 

Відмінності у смаках

Оброблення бочки певним чином залишає особливий відбиток на напої. У виробництві віскі також використовують деякі натуральні добавки, що надають таких присмаків:

 1. горіховий (гіркуватий);
 2. пряний (з палітрою всіх спецій: від кориці до перцю);
 3. торф’яний (з пікантними димовими нотами);
 4. фруктовий (з характерним ароматом цитрусових, суниці чи персика);
 5. медовий (дуже м'який та солодкуватий);
 6. тютюновий (насичений, з нотами шкіри).

 

Пізнавши всі деталі вибору, підібрати сорт і марку віскі буде просто. І, як казав Маккензі: «Кохання рухає світом, але віскі обертає його вдвічі швидше».

 

Опубліковано: 24.01.2024

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ