Що таке ферментовані продукти і навіщо вони потрібні

Що таке ферментовані продукти і навіщо вони потрібні

В процесі ферментації мікроорганізми перетворюють органічні сполуки в спирт або кислоти. Наприклад, крохмаль і цукор в овочах і фруктах перетворюються в молочну кислоту, яка діє як природний консервант.

Ферментація допомагає не тільки зберегти продукти, а й приносить користь для здоров'я. Так, перетворення цукру і крохмалю підсилює дію природних корисних бактерій в продуктах. Такі бактерії називають «хорошими» або пробіотиками - вони допомагають в разі багатьох проблем зі здоров'ям, особливо з травленням.

БАКТЕРІЇ - ДОБРЕ ЧИ ПОГАНО?

Саме бактерії, які мешкають в кишечнику, грають ключову роль в роботі імунної системи. Вони нормалізують травлення і сприяють засвоєнню поживних речовин. При цьому існують і «погані» бактерії, які не слід скидати з рахунків. Важливо підтримувати правильний баланс між двома видами бактерій. Сучасний ритм життя і харчування нерідко сприяє дисбактеріозу, порушення флори кишечника. Особливо до цього призводить життя в стресі і вживання продуктів з високим вмістом рафінованого цукру. Відновити необхідну рівновагу допоможуть пробіотики.

ДОДАЙТЕ У РАЦІОН ЦІ ПРОДУКТИ

Кефір містить кілька різновидів бактерій і дріжджів, він багатий мінералами і вітамінами, особливо вітамінами групи В і вітаміном К.

Квашену капусту легко приготувати і самостійно. Це нехитре блюдо багате клітковиною, вітамінами групи В, А, С і К, а крім цього є відмінним джерелом натрію, магнію, кальцію і заліза.

Кимчи більш гостра, ніж квашена капуста. Цей продукт насичений залізом, кальцієм і селеном, а також вітамінами групи В.

Японська місо-паста зроблена з ферментованих соєвих бобів і зерен, в ній міститься безліч мінералів, фолієвої кислоти, вітамінів Е і К.

Комбуча - ще один напій, який знаходить нову хвилю популярності. Газований ферментований чай з кислуватим смаком - прекрасний варіант, щоб домогтися необхідного балансу між «поганими» і «хорошими» бактеріями.

Опубліковано: 07.10.2021

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ