Як підібрати окуляри до свого обличчя? Поради стиліста для чоловіків

Як підібрати окуляри до свого обличчя? Поради стиліста для чоловіків

Окуляри - цінний елемент стилю, який повинен ідеально поєднуватися з вашим нарядом. Залежно від свого типу вони також можуть підкреслити індивідуальність і додати характеру або виразності. Переглядаючи доступні моделі, ви повинні знати, як підібрати окуляри до свого обличчя. Почнемо з азів: спочатку виберіть тип оправи. Основна класифікація включає:

 • окуляри з повною оправою (лінзи повністю оточені оправою),
 • патенти (безкаркасні, скло кріпеться завдяки просвердленим в них отворам),
 • окуляри прожилкового типу (напівповна або половинна оправа, оточують лінзи тільки зверху).

Що ще варто врахувати, вирішуючи, як підібрати окуляри до свого обличчя? Форма рамок надзвичайно важлива, оскільки зазвичай вона відноситься до основних геометричних фігур. До найпопулярніших на даний момент можна віднести: квадратні, прямокутні, овальні, круглі, неправильні окуляри, окуляри авіатори та окуляри clubmaster (з товстою частиною вгорі).

Як підібрати окуляри за формою обличчя? 5 порад для чоловіків

Ви знаєте вислів «протилежності притягуються»? Навіть якщо ви скептично ставитеся до цього в повсякденному житті, намагайтеся використовувати цей принцип при виборі оправ. Як виявилося, їх форма повинна бути протилежною вашому обличчю. Якщо у вас круглі риси обличчя, то найкраще ви будете виглядати в прямокутних окулярах. Квадратна щелепа придбає більшу гармонію в компанії овальної оправи.

Перший крок до вибору окулярів під чоловіче обличчя - правильно розпізнати свій тип краси. Як це зробити? Гладко зачешіть волосся назад і подивіться в дзеркалі, яка форма вашого обличчя. Далі прочитайте посібник нижче та дізнайтеся, як вибрати окуляри за рецептом або сонцезахисні окуляри.

Квадратне обличчя

Чітко виражена лінія щелепи є основною рисою квадратного обличчя. У цій формі лоб і щелепа майже однакової ширини, а риси обличчя дуже кутасті. Як вибрати окуляри для квадратного обличчя? Чудовим вибором стануть круглі або овальні оправи (в тому числі авіатори), які пом'якшать гострі риси обличчя. Краще уникати прямокутних окулярів, які зроблять обличчя ще більш квадратним.

Прямокутне обличчя

Рівне волосся, високе чоло і всюди однакова ширина обличчя - якщо ви бачите в собі ці риси, швидше за все, можете сказати, що ваші риси нагадують прямокутник. Завданням оправ буде оптичне розширення вилиць і відволікання уваги від виразних контурів обличчя. Цю задачу виконають круглі рами.

Кругле обличчя

Кругле обличчя має повні щоки і м’які лінії. Його типові риси також включають низьке чоло і округле підборіддя. Як вибрати оправу для круглого обличчя? Хорошим вибором стануть квадратні або прямокутні оправи, які зменшать ваші риси. Так повніше обличчя стане виразнішим, а контраст позитивно позначиться на зовнішності.

Трикутне обличчя

Як виглядає трикутне обличчя? Для нього характерні широке чоло, видатні вилиці і маленьке підборіддя. Лінія щелепи вузька і гостра: риси нагадують серце. Задаючись питанням, як підібрати окуляри до трикутного обличчя, варто зосередитися на пом'якшенні рис і прикритті високого чола. Для цього відмінно підійдуть овальні оправи, в тому числі оверсайз.

Овальне обличчя

Овальні риси обличчя гармонійне, тому зазвичай вважаються ідеалом (як жіночої, так і чоловічої краси). Яскравими рисами цієї форми є подовжене підборіддя і лоб, а також найширша точка, що проходить по лінії щік. До овального обличчя підходить будь-яка оправа. Виняток становить ситуація, коли лоб дуже витягнутий: тоді варто вибрати товсті оправи в стилі «ботанік».

Як вибрати окуляри: важливі фактори

Питання про те, як підібрати окуляри за формою обличчя - лише один з важливих аспектів. Оскільки окуляри носять щодня, вони повинні бути міцними та зручними. Тому варто звернути увагу на матеріал, з якого вони виготовлені (пластик або метал забезпечать високу міцність). Комфорт при носінні забезпечать:

 • невелика вага (чим легше, тим краще),
 • хороша посадка (якщо рами занадто тісні, вони можуть навіть викликати головний біль),
 • правильна довжина скронь (вони повинні добре прилягати до шкіри),
 • безнажимні петлі (типу flex).

Привабливий зовнішній вигляд очок залежить від їх кольору або малюнка. Особливо обережними повинні бути чоловіки без волосся. Які практичні поради підготували стилісти?

Колір і малюнок рамок

Колір оправи окулярів також важливий, як і у випадку з іншими аксесуарами. Вони повинні відповідати не тільки вашому типу краси, але і типу одягу. Як вибрати окуляри за дизайном? Є кілька способів зробити це, а саме:

 • ви можете підібрати оправу до кольору ваших очей, волосся або брів (наприклад, якщо у вас світле волосся, тоді краще підійдуть золоті або світло-коричневі окуляри),
 • колір рамок відповідає кольору аксесуарів (наприклад, чорний ремінець годинника та чорні рамки),
 • підбір кольору окулярів під ваш характер (яскраві кольори та модні візерунки для впевнених у собі чоловіків, які слідкують за сучасними трендами).

Другий із зазначених методів працює насамперед у ділових та офіційних ситуаціях, коли ваш наряд має бути стриманим. На вечірку з друзями можна надіти яскраво-жовті окуляри з оригінальним малюнком. Однак зустріч на високому рівні вимагає нейтральних кольорів і класичних візерунків.

Окуляри при відсутності волосся

Чоловіки з гладко виголеними головами часто відчувають труднощі з підбором відповідної оправи для себе. Чому? Відсутність волосся робить лоб набагато вищим, а обличчя довшим. Як підібрати окуляри для свого обличчя, щоб усунути ці проблеми?

 • Вибирайте щільні і виразні оправи.
 • Рамка повинна бути більшого розміру і квадратної або прямокутної форми.
 • Рекомендуються сильні, інтенсивні кольори та яскраві візерунки.

Лаковані окуляри і окуляри з прожилками, навпаки, не дуже вигідні, оскільки можуть зробити обличчя ще більш витягнутим.

Окуляри - один з найпомітніших аксесуарів. Тому, якщо ви хочете, щоб ваш стиль був гармонійним, вам потрібно подбати про те, щоб оправа поєднувалася з іншими елементами вашого вбрання. Тут важливий не стільки їх колір, скільки характер. 

Дізнавшись, як підібрати окуляри до обличчя чоловіка, можна створити цікаві стилі і підкреслити свої достоїнства. Створюючи наряд, не забувайте, що незмінні крої та нейтральні кольори завжди в моді та підходять до будь-якої оправи. Високоякісний одяг також додасть вам впевненості в собі, що втілиться у вашому професійному та особистому житті.

Опубліковано: 12.11.2023

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ